به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی،  سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، با اشاره اینکه مرحله دوم پویش ایران همدل، همچون مرحله اول با برکت بوده و مشارکت های مردمی در سطح بالایی قرار داشت، اظهار کرد: مرحله اول پویش ایران همدل با عنوان اطعام مهدوی و مرحله دوم با اطعام حسینی و احسان حسینی برگزار شد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) وی افزود: در حوزه اطعام حسینی ۱۵ میلیون ۸۸۵ هزار غذای گرم به ارزش ۲۶۶ میلیارد تومان بین نیازمندان توزیع شد؛ بیش از ۲ هزار آشپزخانه در سراسر کشور راه اندازی شد که بیش از ۸۰ هزار نفر در این آشپزخانه ها فعالیت کردند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در خصوص مشارکت مردمی در حوزه احسان حسینی هم گفت: بیش از یک میلیون بسته معیشتی در ۲ هزار و ۵۸۱ محله در کشور توزیع شد.
بختیاری با بیان اینکه در مرحله دوم پویش ایران همدل مردم بیش از ۵۷۲ میلیارد تومان کمک کردند، افزود: در محله اول و دوم ایران همدل بیش از ۲۷ میلیون پرس غذا گرم به ارزش ۴۲۸ میلیارد تومان بین نیازمندان توزیع شد؛ همچنین بیش از ۴ میلیون بسته معیشتی به ارزش ۷۵۰ میلیارد تومان توزیع شد.
وی اضافه کرد: مردم در مرحله اول و دوم پویش ایران همدل مبلغ یک هزار و ۱۷۶ میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در پاسخ به سوالی درباره اینکه با توجه به بیانات رهبری در جلسه ستاد مقابله با کرونا مبنی بر کمک به نیازمندان آیا طرح ایران همدل ادامه خواهد داشت، گفت: با توجه به بیانات رهبر انقلاب رزمایش کمک مومنانه و ایران همدل همچنان ادامه خواهد داشت.
بختیاری با اشاره به اینکه در مرحله سوم ایران همدل به حوزه درمان و بهداشت پرداخته خواهد شد، گفت: در مرحله سوم به کسانی که به دلیل کرونا کار خود را از دست دادند یاری رسانی خواهد شد ؛ اشتغال، درمان و جهزیه برای زوج های جوان سه اولویت ما است.
وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های محوری ما در حوزه اشتغال راهبری شغلی است، گفت: در راهبران شغلی کسانی که در حوزه شغلی معروف و متخصص هستند چنو مددجو در اختیار آن ها قرار می دهیم و از صفر تا صد کار را یاد می گیرند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: امسال برنامه داریم ۵۰ درصد از اشتغال ما در حوزه راهبران شغلی باشد.

اتمام خبر


CAPTCHA