به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، بخش قابل توجهی از ایجاد اشتغال در کشور عمدتا از هدایت و نظارت دولت حاصل شده است.
محمد شریعتمداری در نشست ویدئو کنفرانس با معاونین و مدیران کل استانی، شفافیت و مبارزه با فساد را محور اصلی فعالیت ها و در رأس همه امور این وزارتخانه دانست و اظهار داشت: فعالیت های مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همه سطوح ستادی و استانی باید در شفاف ترین شکل ممکن انجام شود.
وی با بیان اینکه فعالیت مجریان باید آشکار و برای مردم محسوس باشد، گفت: مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها باید اصل کار خود را بر مردم داری، خدمت به جامعه، مشارکت و ارتباط با مخاطبان هدف و مبارزه با فساد قرار دهند.
شریعتمداری با تاکید بر ضرورت ارتباط مستمر مدیران کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان ها با تمامی سطوح مردم و جامعه کارگری و کارفرمایی، تصریح کرد: مدیران باید مسائل مردم را بشنوند، در فضای مجازی حاضر و در حوزه کاری خود پاسخگو باشند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مدیران کل استان ها، سفیرانی هستند که خدمات مجموعه این وزارتخانه را به مردم اطلاع رسانی و با دریافت و تبادل اطلاعات، آگاهی بخشی را در جامعه ترویج می کنند.
شریعتمداری در این نشست از مدیران کل استان ها خواست تعامل و ارتباط خود را با نمایندگان مجلس، استانداران، ائمه جماعت و دیگر مسئولان گسترش دهند.
وی خاطر نشان کرد: باتوجه به نامگذاری سال 99 به عنوان سال جهش تولید، 33 برنامه در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در 8 سرفصل ارائه شده که باید سرلوحه همه مدیران کل استان ها قرار گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ارائه مطلوب خدمات دولت و اطلاع رسانی آن به مردم تاکید کرد و آن را امید آفرین خواند و گفت: کار برای خدا و خدمت به خلق منت ندارد و باید کریمانه باشد، اگر می گوئیم خدمات را منتشر کنید برای ایجاد امید و برطرف کردن یأس و خاموش کردن صدای کسانی است که همواره بر طبل نا امیدی می کوبند.
وی اظهار داشت: در سال پایانی دولت باید از تمام ظرفیت ها برای انعکاس اقدامات انجام شده، استفاده شود.
شریعتمداری بر توسعه دولت الکترونیک، جلوگیری از مراجعه حضوری مردم و فراهم شدن زیرساخت های لازم تاکید کرد.
وی با بیان اینکه پایان دادن به همه پروژه های نیمه تمام هدف این وزارتخانه است، گفت: برای یک سال باقیمانده دولت برنامه های مشخصی دارم که بر اساس اولویت ها پیگیری می کنم.
شریعتمداری تاکید کرد: تمام تلاش خود را به کار می بندیم تا همه پروژه ها در این فرصت محدود به نتیجه برسد.
کارورزی، مشوق های بیمه ای و یارانه دستمزد مهمترین ابزارهای کاهش هزینه های اشتغال
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز اقتصاد کشور به سرمایه گذاری باید شرایطی فراهم کرد که منابع مردم به سمت فعالیت های تولیدی، اشتغال زا و تولید کالا و خدمات هدایت شود.
وی تشریح کرد: با تحلیل اشتغال 550 هزار نفره سال 98 به این نتیجه می رسیم، بخش قابل توجهی از ایجاد اشتغال در کشور عمدتاً از هدایت و نظارت دولت حاصل شده است.
شریعتمداری گفت: یکی از اقداماتی که در زمینه رشد اقتصادی و اشتغال کشور می تواند مؤثر باشد فعال کردن کارگروه اشتغال استان و ابلاغ مرحله پنجم اشتغال روستایی است.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها خواست مجموعه منابعی که به ایجاد اشتغال منجر شده را در قالب دفترچه ای منتشر و نسبت به اطلاع رسانی اقدامات در سطح استان اقدام کنند.
وی با بیان اینکه کارورزی، مشوق های بیمه ای و یارانه دستمزد مهمترین ابزارهای کاهش هزینه های اشتغال در کشور است بر توجه ویژه به این موارد تاکید کرد و حمایت و توجه به مهارت آموزی در استان ها را خواستار شد.
شریعتمداری با اعلام اینکه در حوزه کارآفرینی زمینه لازم برای تشکیل باشگاه کارآفرینان در 20استان دیگر فراهم شده است، گفت: تا پایان سال باید همه استان ها این باشگاه ها را تشکیل دهند و تا حد ممکن در کسب و کارهای جدید از نیروهای جوان استفاده شود.

اتمام خبر


CAPTCHA