به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اهمیت شعار سال اعلام کرد که زمانی جهش تولید محقق می شود که در این زمینه جذابیت هایی برای حمایت از تولید و اشتغال ایجاد کرده باشیم.
غلامحسین شافعی در آیین تکریم و معارفه روسای جدید و قدیم اتاق بازرگانی استان البرز ، اظهار داشت: امروز جذابیت ها در فعالیت های دلالی و غیر مولد بیش از تولید است و برای تحقق شعار سال باید جذابیت های تولید را افزایش دهیم.
وی  با بیان اینکه بر اساس بررسی صورت گرفته جذابیت فعالیت اقتصادی در حوزه های غیر مولد و دلالی  همچنان وجود دارد، تصریح کرد: تبعات اقتصادی کرونا در همه کشورها نمود دارد، اما در ایران علاوه بر تبعات اقتصادی کرونا، تحریم ها را نیز شاهد هستیم که بهبود این  وضعیت نیازمند همبستگی و تلاش و زحمت چند برابر است.
شافعی با بیان اینکه اتاق بازرگانی استان البرز یکی از جوانترین اتاق های  بازرگانی در سطح کشور است، افزود:  موقعیت جغرافیایی و ظرفیت های فراوانی که اتاق بازرگانی استان البرز دارد، این اتاق را به یکی از بی نظیرترین ها در سطح کشور تبدیل کرده است.
رییس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه باید از این ظرفیت ها به نحو مطلوبی استفاده شود، بیان داشت: در اتاق بازرگانی استان ها باید زمینه ورود بزرگان هر استان در حوزه اقتصاد فراهم شود.
شافعی با بیان اینکه طبق قانون اتاق بازرگانی نقش مشاوره ای برای سه قوه  در کشور دارد، عنوان کرد: باید به جای بیان مشکلات در حضور مقامات سه قوه، راهکار و زمینه حل مشکل را ارائه دهیم حتی اگر گوشی برای شنیدن این مشاوره ها وجود نداشته باشد.
وی با اشاره به لزوم حمایت از تولید، تصریح کرد: یکی از ظرفیت هایی که اکنون در تمام استان ها به وجود آمده است، تشکیل شورای گفت وگو بخش خصوصی با نماینده عالی دولت در استان ها است.
استان البرز سه هزارو ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی دارد.

اتمام خبر


CAPTCHA