به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور ظهر پنجشنبه ۱۳ آذرماه در آیین رونمایی از ۳۵۲ واحد مسکونی ویژه نیازمندان در پیشوا طی سخنانی بیان کرد: توانمندسازی یکی از ماموریت های اصلی کمیته امداد است و بنا به فرموده رهبری باید توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات با رعایت تکریم در صدر برنامه های کمیته امداد باشد.
وی ادامه داد: اشتغال، خودباوری و خواتکایی از ابعاد مهم توانمندسازی است در این راستا مبلغ ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به مددجویان در سال ۹۹ اختصاص یافته است.
بختیاری خاطر نشان کرد: در سال جاری باید ۲۰۰ هزار شغل ایجاد کنیم که تاکنون ۱۱۴ هزار مورد ایجاد شده و مابقی تا پایان سال محقق خواهد شد.
این مقام مسئول تصریح کرد: مسکن یکی از مهمترین عوامل در سبد حمایت مددجویان است که پر هزینه بوده و مستلزم همکاری و هم افزایی بین تمامی بخش ها است.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: این مجموعه ۳۵۲ واحدی از سوی راه و شهرسازی در اختیار کمیته امداد قرار گرفت و مقامات محلی به ویژه فرماندار محترم نیز در این زمینه پیگیری و همراهی کردند.
وی ادامه داد: در واگذاری واحدهای این مجموعه به مددجویان قطعا اولویت با مردم همین منطقه است.
بختیاری یادآور شد: این مجتمع بطور میانگین ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با همکاری همه دستگاه های شهرستان تا ۱۴ اسفند سالروز تولد کمیته امداد به بهره برداری خواهد رسید.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور افزود: مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان جهت احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی برای نیازمندان در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده که اقدام بسیار پسندیده و شایسته ای است و انشاءالله با همکاری بهزیستی، کمیته امداد و سایر ارگانها به نتیجه خواهد رسید.

اتمام خبر


CAPTCHA