به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، در پی بازدید محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از مناطق سیل زده ی استان گلستان، ایجاد و راه اندازی 2 هزار طرح اشتغال زایی در این مناطق مورد تأکید و در دستور کار قرار گرفت.
بنابر این گزارش، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مأمور و موظف به ایجاد این تعداد طرح اشتغال زایی در تمامی شهرها و مناطق استان گلستان شد. عملیات اجرایی 2 هزار طرح اشتغال زایی از تیر ماه سال جاری و با جذب تسهیل گران مورد نیاز آغاز و تمامی طرح ها تا بهمن 98 به بهره برداری خواهد رسید.
برای راه اندازی این تعداد طرح اشتغال زایی، بالغ بر 1800 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده و با بهره برداری از آن ها، بیش از 5600 فرصت شغلی در مناطق محروم و کم تر توسعه یافته ی استان گلستان ایجاد خواهد شد.
براساس این گزارش، رسته هایی که در آن ها شغل ایجاد خواهد شد، با توجه به ظرفیت، پتانسیل و مزیت های شناسایی شده در هر منطقه توسط تسهیل گران بنیاد برکت مشخص و معرفی می شوند. در انتخاب این رسته های شغلی علاوه بر مزیت های منطقه ای، اولویت ها و ظرفیت های جوامع محلی نیز مدنظر قرار می گیرد. با این حال، مشاغلی هم چون پرورش دام سبک و سنگین و بوقلمون و دیگر مشاغل و کسب وکارهای خرد، در اولویت خواهند بود.
لازم به توضیح است، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای محرومیت زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم برخوردار، نهضت اشتغال زایی را در این مناطق در دستور کار قرار داده است. این بنیاد هم چنین تا به امروز 91 طرح توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و عمرانی و زیربنایی در زمینه های مختلفی چون ساخت مدرسه، بیمارستان، مرکز بهداشت و درمان، مرکز فرهنگی مذهبی، و ارایه ی خدمات مالی و بیمه ای به روستاییان و ایتام را با حجم سرمایه گذاری 705 میلیارد ریال در استان گلستان به بهره برداری رسانده است.

اتمام خبر


CAPTCHA