به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، حجت الاسلام حسن روحانی عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت، ضمن تأکید بر توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه های گردشگری در پیرامون سدها و دریاچه ها، وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را مأمور فعال سازی این نوع از گردشگری کرد.
رفع موانع توسعه بوم گردی و تسهیل فرآیندهای آن، از دیگر توصیه های رییس جمهور به دستگاه های مسئول بود.
 گزارش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخصوص «گردشگری با رویکرد بوم گردی»
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه جلسه، گزارشی درخصوص «گردشگری با رویکرد بوم گردی» به هیات وزیران ارایه داد.
این گزارش، به ویژگی های مناطق خشک و کم آب کشور و جاذبه های گردشگری این مناطق باوجود خشکسالی در آنها، ارزش های بوم گردی و اکوتوریسم و نیز وضعیت اقامتگاه های بوم گردی در مناطق مختلف کشور پرداخته است.
بررسی آمار گردشگری داخلی کشور، نشان دهنده رشد چشمگیر بازدید از مراکز گردشگری و ابنیه و مجموعه های تاریخی است، به گونه ای که مجموع آمار بازدید گردشگران از مراکز گردشگری ۱۳۴ میلیون و ۲۳۲ هزار و ۸۲۰ نفر بوده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۲۴ درصد رشد داشته است.
حضور در شهرهای کوچک و مناطق روستایی کشور و تجربه اقامت در سکونت گاه های بومی، تجربه جدیدی است که امروزه در بین نسل جدید ایرانیان، رو به فزونی است.
تصویب سه لایحه در خصوص موافقتنامه همکاری امنیت در دریای خزر
هیات وزیران سه پروتکل الحاقی قانون موافقتنامه همکاری امنیت در دریای خزر با موضوعات همکاری و تعامل میان مراجع مرزبانی، مبارزه با جرایم سازمان یافته و مبارزه با تروریسم در دریای خزر را در قالب لوایح مجزا  تصویب کرد.
گفتنی است، قانون موافقتنامه مربوط به همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر در سال 1393 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.
با تصویب این پروتکل های الحاقی به موافقتنامه همکاری امنیت در دریای خزر، اجازه مبادله اسناد آن داده شد.
تعیین نماینده و اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی
دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری این موضوعات تعیین کرد.
 

اتمام خبر


CAPTCHA