به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره چگونگی برگزاری آزمون استخدامی بیان کرد: نیاز های استخدامی براساس اهداف میان مدت و بلند مدت تعیین می کنیم و بر همین اساس امسال درخواست ۵۵ هزار مجوز استخدام به سازمان امور اداری و استخدامی ارائه شد.
وی ادامه داد: از مجموع درخواست ها، ۳۰ هزار نفر از طریق برگزاری آزمون استخدامی و ۲۵ هزار نفر نیز از طریق کنکور جذب شوند که برای جذب در دوره های یکساله به محض اخذ مجوز فرآیند استخدامی را دنبال می کنیم.
معاون برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش درباره کمبود معلم و ساماندهی نیروی انسانی برای مهر امسال گفت: نیازهای خود را احصا کردیم و بر این اساس آن قسمتی از فارغ التحصیلان که به ما می پیوندند، سرباز معلمان و خرید خدمات آموزشی و غیره مشخص شده است و با توجه به تمهیدات انجام شده با کمبود نیروی مواجه نمی شویم.
تبدیل وضعیت معلمان براساس پذیرش در آزمون
الهیار ترکمن بیان کرد: امسال جذب حق التدریس آزاد در آموزش و پرورش نخواهیم داشت چرا که ضوابط اجرایی بودجه سال ۹۸ این کار را ممنوع کرده است.
وی افزود: برای تامین نیروی مورد نیاز در کلاس درس از ظرفیت های داخلی استفاده می کنیم همچنین تبدیل وضعیت ها نیز بر اساس آزمون انجام می شود و افراد باید در آزمون داخلی که توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود، شرکت کنند.
بدهی ۹۰۰ میلیارد تومانی آموزش و پرورش به فرهنگیان
معاون برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورشدرباره وضعیت پرداخت مطالبات معلمان گفت: بر اساس تخصیص هایی که در ۲۹ اسفند ۹۷ باطل شد و آموزش و پرورش باید این اعتبارات را دریافت می کرد اخیرا ۲۶۱ میلیارد تومان به همراه ۵۶۶ میلیارد تومان دیگر در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت.
الهیار ترکمن افزود: این اعتبارات برای مواردی مانند حق التدریس معلمان، حق الزحمه امتحانات، حق الزحمه نیرو های خرید خدمات آموزشی، هزینه های اداری، سرانه دانش آموزی و سرانه مدارس شبانه روزی به استان ها ابلاغ شده است.
معاون برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بنا نداریم پرداخت معوقات فرهنگیان را رسانه ای کنیم و آن را در قالب اخبار داخلی پورتال منتشر خواهیم کرد، گفت: اکنون با وجود پرداخت هنوز به فرهنگیان بدهی داریم که پرداخت مطالبات مربوط به سه ماه پایانی سال ۹۷، حدود ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.
وی بیان کرد: تلاش می کنیم با استفاده از افزایش تخصیص ها این بدهی را کامل و مطالبات سال ۹۸ را با سازوکارهای تعیین شده پرداخت کنیم.

اتمام خبر


CAPTCHA


نویسنده: شهرام نادریتاریخ ارسال: 1398/03/04
نظر: با سلام و خسته نباشید من کارشناسی ارشد تربیت بدنی دارم و روزمه های خوبی هم دارم و دوره تربیت معلم هم گذراندم و روابط عمومیم عالیه روزمه ها و لوح سپاس های زیادی دارم ولی متاسفانه جایی نیست که برم برا کار حتی برای منشی گری
نویسنده: سمیه حسین زادهتاریخ ارسال: 1398/03/03
نظر: با سلام و احترام با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد روابط بین الملل از دانشگاه سراسری و مدرک زبان انگلیسی جویای کار هستم ترجیحا تدریس لطفا راهنماییم کنید
نویسنده: احمدسوریتاریخ ارسال: 1398/02/24
نظر: با عرض سلام و ادب و احترام خدمت تمامی دست اندر کاران این سامانه خواستم بدونم آزمون استخدامی آموزش و پرورش کی برگزار می شود باتشکر