به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، اعتبارات تخصیصی این نهاد از سه منبع دولتی، صندوق امداد ولایت و منابع امداد تامین می شود.
وی با تاکید بر اینکه تخصیص اعتبارات دولتی به مبلغ چهار هزار ویک میلیارد ریال از طریق بودجه عمومی کشور جهت مصرف در حوزه معیشت، مستمری، سلامت، ایجاد اشتغال، تامین مسکن و خدمات فرهنگی هزینه می شود، اظهار داشت: علاوه بر اعتبارات دولتی کمیته امداد از سه منبع صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، درآمد حوزه مشارکت های مردمی و درآمد مجتمع اقتصادی ۱۰۰ میلیارد و ۴۰۰ ملیون تومان در امور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت تخصیص یافته است.
وی به نحوه هزینه کرد اعتبارات دولتی اشاره کرد و افزود: بخش عمده اعتبارات مربوط به معیشت خانوارهای تحت حمایت می باشد در قالب ۲۲ فعالیت شامل مستمری مددجویان بصورت متمرکز به تعداد ۸۸ هزار خانوار از طریق مرکز بحساب واریز می شود.
وی با تاکید بر توانمندسازی خانواده های زیر پوشش این نهاد به سایر خدمات اشاره کردو اظهار داشت: سرفصل های فعالیت کمک به پرداخت فرانشیز و خدمات ویژه درمان مددجویان شهری و روستایی، پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی، ارتقا شاخص های بهداشتی، مشاوره، پرداخت کمک هزینه تامین جهیزیه، پرداخت هزینه تحصیل دانشجویان و دانش آموزان، پرداخت کمک موردی، تامین لوازم خانگی و سایر نیازمندی های خانوارها بر حسب تایید مددکاران با اولویت زنان سرپرست خانوار وشاخص هایی چون ضریب محرومیت منطقه، مستاجر بودن وعائله تحت تکفل هزینه می شود.
محمدی فارسانی عنوان کرد: اعتبارات تخصیصی در این سرفصل جهت ارائه خدمات پشتیبانی فنی فعالیت های اشتغال، آموزش فنی و حرفه ایی مددجویان، کاریابی، هزینه استعداد سنجی و مشاوره شغلی، کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی وپرداخت وام اشتغال هزینه می شود.
وی به برنامه ریزی این نهاد جهت تامین مسکن مناسب مددجویان اشاره کرد و افزود: در اعتبارات تخصیصی امسال ۱۵۷ میلیارد ریال به بخش مسکن تخصیص یافته که در سرفصل های تعمیرات کلی، تامین کمک هزینه خرید مسکن، احداث مسکن روستایی، بهسازی و مقاوم سازی و مهاجرت معکوس شهر به روستا هزینه می شود.
وی به تخصیص ۳۲ میلیارد ریال به بخش فرهنگی مددجویان اشاره کرد و گفت: اعتبارات حوزه فرهنگی جهت آموزش، آگاه سازی، برگزاری اردوهای فرهنگی تربیتی جوانان، اردوهای زیارتی و آموزش اولیه پیشگیری از اعتیاد هزینه می شود
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید بر تصویب بودجه پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی این نهاد در سال ۹۸ گفت: اعتبارات مصوب نسبت به سال گذشته از رشد میانگین ۳۶ درصدی برخوردار بوده که بیشترین تخصیص به حوزه حمایت و سلامت می باشد.
وی افزود: اعتبارات تخصیصی کمیته امداد امام خمینی استان لرستان در سال ۹۸ با رشد ۳۶ درصدی ابلاغ شد.

اتمام خبر


CAPTCHA