به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت تولید محصولات شیلاتی کشور،گفت: ظرفیت ها و قابلیت های حوزه شیلاتی کشور منحصر به فرد و بی نظیر است و در سواحل شمال پرورش ماهیان خاویاری شرایط خاص و ویژه خود را دارد.
نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه از گذشته تاکنون در حوزه توسعه بخش شیلات کشور غفلت شده است، ادامه داد: غفلت در زمینه توسعه شیلات خسارت بسیار زیادی را به همراه داشته  در حالی که می توانستیم شاهد ارز آوری و اشتغال زایی زیادی در این بخش باشیم.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بخش شیلات متاسفانه رها شده در حالی که باید با درایت و تدبیر اقدامات و برنامه ها پیش برده می شد، عنوان کرد: مسئول کمیته محیط زیست کمیسیون کشاورزی مجلس ماموریت پیدا کرده تا با رئیس سازمان شیلات کشور نشست های ماهانه ای داشته باشند و اقدامات انجام شده و برنامه های آنها را رصد کنند.
عسکری ادامه داد: در داخل کشور به واسطه وجود چشمه ها و ظرفیت های ویژه شرایط خوبی برای پرورش ماهیان سردآبی و گرم آبی داریم و از سوی دیگر کیلومترها ساحل دریایی کشور، ظرفیت و قابلیت مناسبی برای پرورش آبزیان است.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تلاش کمیسیون کشاورزی مجلس بر این است که با همراهی وزارت جهاد کشاورزی و نهادهایی مانند بسیج سازندگی سهم آبزیان در سفره مردم افزایش پیدا کند.

اتمام خبر


CAPTCHA