به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، تاکنون ۱۰۵ میلیارد ریال وام در قالب تسهیلات روستایی و عشایری به متقاضیان در این شهرستان پرداخت شده است.
سید مسعود حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مقدار وام از محل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر تأمین شده و به ۱۰۲ واحد اشتغالزا پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: با بهره برداری از طرح های اشتغال روستایی و عشایری در باشت بیش از ۲۸۹ فرصت شغلی مستقیم در زمینه های کشاورزی، صنعت و خدمات ایجاد شده است.
حسینی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید به منظور رونق اشتغال روستایی تسهیلات اشتغال روستایی عشایر و فراگیر را پیش بینی کرده است.
وی پرورش گاو ۱۰ راسی، پرواربندی ۱۹۰ راسی، زنبورداری، آزمایشگاه مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، گلیم بافی، کشت گیاهان دارویی، گلخانه سبزی و صیفی، فرش دستبافت و گبه پشمی، مزرعه پرورش ماهی قزل آلا، مجتمع گردشگری تفریحی-اقامتی دهنو و تولید و تعمیر انواع کابینت سازی از مهمترین طرح های اجرا شده در روستاهای این شهرستان است.
حسینی اظهار داشت: ایجاد اشتغال در روستاها و حمایت از مناطق محروم موجب جلوگیری از مهاجرت آنان به نقاط شهری و امنیت پایدار در روستاها می شود.
وی یکی از دغدغه‎های مهم دولت را ایجاد اشتغال پایدار در روستاها ذکر کرد و گفت: ظرفیت‎ های مناسبی در روستاهای شهرستان به خصوص در زمینه صنایع دستی و فرآوری محصولات کشاورزی وجود دارد که لازم است متقاضیان اشتغال به سمت کارآفرینی در این زمینه هدایت شوند.

اتمام خبر


CAPTCHA