به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، سنگدوینی، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس با اشاره به ورود قطار کانتینری از قزاقستان گفت: اشتغال و ارزآوری ثمره تعامل با همسایگان بوده و با ورود این قطار مزیت های مرزی شکوفا می شود.
رمضانعلی سنگدوینی  اظهارکرد: یکی از مزیت های استان گلستان ارتباط با کشورهای اوراسیا از جمله قزاقستان و ترکمنستان است و در سال های اخیر به دنبال این بودیم که ارتباط ریلی با این کشورها برقرار شود.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: در روزهای اخیر شاهد سفر رئیس جمهور قزاقستان، ترکمنستان و نخست وزیر پاکستان به کشور بودیم و این تعاملات سبب اشتغال آفرینی و ارزآوری خواهد شد.
وی متذکر شد: یکی از مهم ترین مسائل که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم است ارتباط تجاری، اقتصادی، فنی و مهندسی و غیره با همسایگان بوده که دولت جدید و وزارت امور خارجه در دیپلماسی با همسایگان خوب عمل کرده است.
سنگدوینی گفت: کشور قزاقستان یکی از بزرگترین کشورهای تولیدکننده غلات بوده و معادن بسیاری دارد که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.
وی افزود: ورود این قطار ترانزیتی سبب رونق گمرک در مرز اینچه برون شده و می تواند به ایجاد اشتغال کمک کند.
سنگدوینی بیان کرد: اگر مسیر ریلی اینچه برون- آزادشهر- شاهرود هم احداث شود، می توانیم به آب های آزاد دسترسی یافته و هزینه حمل و نقل و زمان آن هم کاهش می یابد.
وی با اشاره به وجود منطقه آزاد و منطقه تجاری اترک در گلستان، گفت: می توان در این مناطق صنایعی مستقر کرد و همچنین با وارد کردن کالاها از خارج، زمینه رونق اقتصادی را فراهم کنیم.

اتمام خبر


CAPTCHA