به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، معاون اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حذف موانع صدور مجوز را یکی از راهکارهای شتاب بخشیدن به روند تولیدو اشتغال دانست و گفت: در بخش تولید نباید وقت و انرژی صرف پیگیری صدور مجوز شود بلکه باید در زمینه مشاوره و نظارت بیشتر تلاش شود.
محمود کریمی بیرانوند عصر جمعه در نشست کارآفرینان، مدیران مراکز مشاوره، مسئولان کانون کارآفرینی، مدیران کاریابی ها و متولیان کارآفرینی استان یزد با بیان اینکه از دل کارگروه ها مشکلات می جوشد و حل می شود، اظهار داشت: تلاش و فعالیت در زمینه اشتغال و حل معضل بیکاری ، تلاش همگانی را طلب می کند.
وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات تنها راهکار حل مشکل بیکاری نیست افزود: اگر مشکل بیکاری با پرداخت تسهیلات قابل حل بود تاکنون می بایست بیکاری در کشور حل شده بود.
کریمی بیرانوند با تاکید بر اینکه ناامید از پیشرفت و حل مشکلات بیکاری در کشور نیستیم اظهار کرد: علیرغم انباشت مشکلات در کشور امیدوار به حل آنها بوده و معتقدیم مسائل و مشکلات کشور قابل حل می باشند.
وی اظهار داشت: اگر مسائل و مشکلات در کشور زیاد است اما در مقابل ظرفیت ، تکنولوژی و نوآوری نیز در کشور زیاد می باشد.
معاون اشتغال وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به زیست بوم اشتغال در کشور از کارآفرینان ، مشاوران و متخصصان خواست این زیست بوم را مطالعه و نقد کنند تا با تجربه و دانش موانع و مشکلات زیست بوم اشتغال حل شود.
وی سیاست رسمی این وزارتخانه را در بحث کاریابی ، رفع انحصار از آنها برشمرد و گفت: سیاست حداکثری توسعه مجوز کاریابی ها در راس برنامه های این وزارتخانه قرار دارد و این به معنی تقویت کاریابی ها در کشور است نه تضعیف آنها.
کریمی بیرانوند ادامه داد: در صورتی که همه در این زمینه مشغول به کار شوند؛ کاریابی هایی که کار تخصصی انجام می دهند موفق تر عمل می کنند و بیشتر دیده می شوند.
وی با اشاره به اینکه ۱۵ مدل کاریابی در دنیا وجود دارد، تصریح کرد: براساس زیست بوم، فرهنگ و تمدن کشور باید مدل های کاریابی ها را توسعه دهیم تا کاریابی هایی که قدرت رقابت و اثرگذاری بیشتری دارند رشد کنند.
معاون اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خاتمه با بیان اینکه با تمام توان با مراکز کاریابی که در زمینه مهاجرت نخبگان فعالیت می کنند برخورد خواهد شد گفت: نخبه قیمت ندارد. هیچ سرمایه ای به اندازه سرمایه انسانی در اقتصاد مهم نیست.

اتمام خبر


CAPTCHA