به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، دکتر محمد امید معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اعلام اینکه دولت تدبیر و امید در بخش اشتغال روستایی اقدامات مناسبی انجام داده است، گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم حدود ۲۰۰ هزار اشتغال روستایی در کشور رقم خورد و سهم اشتغال روستاییان در سبد اشتغال کشور از ۵ درصد به ۳۰ درصد افزایش یافت.
دکتر محمد امید روز سه شنبه در حاشیه افتتاح طرح سازندگی سالن چند منظوره ورزشی که در روستای اتو شهرستان سوادکوه، در گفت و گو با خبرنگارانافزود: در دولت تدبیر و امید خدمات به روستاها قابل توجه بودزیرا در برخی از بخش ها شاهد تحول عظیمی در روستاها هستیم.
وی به دستاوردهای دولت در زمینه گاز رسانی اشاره کرد و گفت: پیش از سال  فقط 27 درصد روستاهای کشور به شبکه گاز متصل بودند در حالی که دولت تدبیر و امید این رقم را به بیش از ۹۰ درصد رسانده است.
وی با اشاره به تلاش دولت در تسریع ارائه خدمات به روستاها تاکید کرد: تلاش می شود طرح گازرسانی تا پایان عمر این دولت به ۱۰۰ درصد رسیده و کامل شود، همچنین در بخش شبکه اطلاعات ملی کشور هم این هدف مدنظر است، در دولت گذشته ۱۵ درصد روستاهای کشور از شبکه اطلاعات ملی استفاده می کردند اما اکنون نزدیک به ۹۵ درصد روستاهای کشور از این نعمت بهره مند شده اند.
معاون توسعه روستائی و مناطق محروم کشور با تاکید بر اینکه از مجموع ۶۰ هزار روستای کشور بیش از ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ هزار خانوار داریم، افزود: اقدامی مهم دیگری که دولت تدبیر و امید انجام داده است، ارایه تسهیلات اشتغالزایی در روستاهای کشور است و تاکنون ۱۴۰ هزار میلیارد ریال برای اشتغال روستاییان از صندوق توسعه ملی صرف شده است که همین عدد نرخ بیکاری را تا ۲ درصد کاهش و سهم اشتغال روستاییان در سبد اشتغال کشور را از پنج درصد به ۳۰ درصد افزایش داده است.
وی اقدامات انجام شده در بخش اشتغال روستایی و زیرساخت ها بویژه در دوسال گذشته را عامل مهاجرت معکوس برای نخستین بار دانست و گفت: جمعیت روستاهای کشور در حال افزایش است، در مقطعی ۹ دهم درصد مهاجرت از روستا به شهر داشتیم اما اکنون این رقم به زیر یک دهم رسیده است.
معاون توسعه روستایی در پایان با اعلام اینکه دولت در زمینه راه های روستایی و طرح هادی نیز اقدامات خوبی انجام داده است، گفت: تاکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها با تسهیلات پرداختی از سوی دولت ساخته شده است.
معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری صبح امروز برای افتتاح پروژه های روستایی در مازندران و کشور مهمان شهرستان سوادکوه بود.

اتمام خبر


CAPTCHA