به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، ضرورت تکمیل زنجیره تولید و حذف واسطه ها از طرح های اشتغال مددجویانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سیدمرتضی بختیاری با اشاره به اهمیت توانمندسازی مددجویان گفت: اشتغال و مسکن و فرهنگ سازی از اولویت های کمیته امداد برای توانمندسازی مددجویان است و باید با ایجاد فرهنگ کار و تلاش جهادی، زمینه اشتغال خانواده های تحت حمایت را فراهم کنیم.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه طرح راهبری شغلی از سال گذشته در کشور اجرایی شده است، ادامه داد: در این طرح روش های علمی روز با همکاری متخصصان و کارآفرینان نخبه و در مواردی توسط شرکت های دانش بنیان برای ایجاد اشتغال مددجویان اجرا می شود.
بختیاری با تاکید بر اینکه حوزه کشاورزی از جمله ظرفیت های بالقوه در تولید اشتغال کشور است، افزود: تولید نشاء، پرورش گیاهان دارویی، تهیه میوه خشک و ... با تنوع شغلی فراوان طی دوره های آموزشی به مددجویان ارائه شده و در همین راستا شغل های مورد نظر در سراسر کشور ایجاد شده است.
رئیس کمیته امداد تاکید کرد: امسال به همه استان ها ابلاغ شده است تا ۵۰ درصد از اشتغال ایجاد شده توسط کمیته امداد از طریق طرح راهبری شغلی برای مددجویان فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های مهم کمیته امداد در سال جاری ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی با پرداخت ۶۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای مددجویان تحت پوشش این نهاد است.
بختیاری با بیان اینکه زنجیره تولید حلقه مفقوده در توسعه اشتغال مددجویان و رشد تولید در کشور است، اظهار کرد: اگر زنجیره تولید فعال شود، دست بسیاری از واسطه ها کوتاه شده و از این طریق منافع بیشتری به طرح های اشتغال مددجویان در حوزه های کشاورزی و باغداری خواهد رسید.

اتمام خبر


CAPTCHA