به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از راه‌اندازی صندوق ضمانت برای کمک به مشاغل خرد تا ۲ ماه آینده خبر داد.
مرتضی فیروزآبادی با اشاره به موانع کسب و کار در کشور گفت: یکی از موانع رشد و توسعه مشاغل، فرهنگی و اجتماعی است که باید در فرهنگ کار تجدید نظر شود.
وی با تاکید بر اهمیت ثبات در سیاست‌گذاری در حوزه اشتغال، اضافه کرد: اگر موانع این چنینی از سر راه برداشته شود، مردم خودشان به سمت اشتغال پایدار خواهند رفت.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به شرکت‌های دانش‌بنیان و ارتباط آنان با اشتغال، تاکید کرد: می‌توان با استقبال از شرکت‌های نوپا به رشد مشاغل خرد کمک کرد، مثلا شرکت‌های استارتاپی می‌توانند به فروش، صادرات و بحث برندینگ کمک شایانی بکنند.

فیروزآبادی خاطرنشان کرد: هر چقدر به این شرکت‌ها میدان بدهیم، آنان می‌توانند به مشاغل خرد به ویژه در مناطق محروم مانند سیستان و بلوچستان کمک بیشتری بکنند.

او ادامه داد که البته در این مسیر باید به بحث آموزش به‌طور جدی پرداخت و ابراز امیدواری کرد که تا با همکاری با معاونت علمی بتوانند در این زمینه گام‌های بیشتری بردارند.

فیروزآبادی تاکید کرد که همکاری بانک‌ها با کمیته امداد مطلوب است و این همکاری در سال گذشته بیشتر هم شده است. البته معرفی ضامن هنوز یکی از اصلی‌ترین مشکلات مردم برای گرفتن تسهیلات است و به همین دلیل ما سعی کردیم تا با تاسیس صندوق ضمانت در ۲ ماه آینده این مشکل را حل کنیم.

اتمام خبر


CAPTCHA