به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، جلسه بررسی موضوعات اولویت دار استان ها برای حسابرسی و رسیدگی در دیوان محاسبات کشور، با حضور مهرداد بذرپاش رئیس کل، معاونین، مشاورین و مدیران کل استان ها از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد.
در این جلسه، مدیران کل استان ها موضوعات مهم استان خود برای حسابرسی را مطرح کردند که پس از بررسی و تبادل نظر، برخی از طرح ها جهت اجرا به تایید مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات رسید.
بذرپاش در این جلسه، با تشریح اهمیت و جایگاه موضوعات، تاکید کرد: طرح های اولویت دار هر استان باید متناسب با پتانسیل، مسائل و مشکلات مرتبط با آن استان و در راستای کمک به جهش تولید و ایجاد اشتغال باشد و نهایتا در معیشت و زندگی مردم موثر واقع شود.
موضوعات مهمی مانند کشاورزی و دامپروری، گردشگری، بهداشت و سلامت، معوقات مالیاتی، واگذاری اراضی و زمین خواری، منابع طبیعی و مشکلات کم آبی و ریزگردها، تکمیل طرح های نیمه تمام و راکد در شهرک های صنعتی سطح استان و ملی، مسکن و شهرسازی در سطح ملی، زیرساخت های راه و حمل و نقل، سدها و نیروگاه ها، زیرساخت های آموزش و پرورش و تجهیز فضاهای آموزشی، معادن و انحصارات و صنایع معدنی، معوقات و تسهیلات بانکی، خصوصی سازی و واگذاری ها، فعال سازی واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل، دفع بهداشتی پسماندهای صنعتی-مسکونی-بیمارستانی، حوادث غیرمترقبه مانند سیل و... بررسی و نهایی شد.

اتمام خبر


CAPTCHA