به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم گفت: افزایش مهارت دانشجویان و توسعه اشتغال پذیری دانشجویان، رویکرد جدید وزارت علوم است که هم اکنون دانشگاه ها در حال اجرای این برنامه ها هستند.
 وی درحاشیه مراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی دانشگاه بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه توسعه فناوری پروژه های بزرگی در خارج از کشور داریم.
وی بیان کرد: دانشگاه بیرجند نیز در این راستا در حال بسترسازی است و آزمایشگاه مرجعی که امروز کلنگ زنی شد مقدمه ای بر همکاری با صنعت و توسعه همکاری با نیازهای استان است.
قائم مقام وزیر علوم ادامه داد: خراسان جنوبی از سطح پوشش آموزش عالی خوب و مطلوبی برخوردار است و در حال حاضر بالغ بر ۳۵ هزار دانشجو در مراکز آموزش عالی این استان مشغول به تحصیل هستند که نشان می دهد توجه به حوزه آموزش عالی در این استان بسیار خوب بوده است.
وی تصریح کرد: در سال های اخیر دانشگاه ها در رویکرد جدید خود حرکت های بزرگی در جهت کمک به رفع مشکلات صنعت و بخش های اجرایی آغاز کرده اند.
قائم مقام وزیر علوم با اشاره به اینکه ۷۰۰ هیئت علمی در مراکز آموزش عالی استان فعالیت دارند، افزود: ۷۰۰ نفر متخصص در زمینه های مختلف نشان دهنده توجه دولت و مسئولان کشور به توسعه آموزش عالی و توسعه آموزش های فرهنگی و اجتماعی در بخش های مورد نیاز است که امیدواریم در خدمت توسعه صنعت استان نیز قرار گیرد.
باقری یادآور شد: در گذشته نیز همکاری های گسترده ای با صنعت و بخش های اجرایی به خصوص صنایع نظامی در حوزه وزارت علوم وجود داشته است که اکنون نیز استمرار دارد.
احمد خامسان، رئیس دانشگاه بیرجند نیز در این مراسم اظهار کرد: آزمایشگاه مرجع با زیربنای سه هزار مترمربع و اعتبار 100 میلیارد ریال امروز کلنگ زنی شد.
وی افزود: بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه پیش بینی شده که اکنون ۲۰ میلیارد ریال تأمین شده و در صورت اختصاص اعتبارطی دو سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس دانشگاه بیرجند یادآور شد: با ساخت این آزمایشگاه، خراسان جنوبی از ارسال نمونه های آزمایشگاهی به خارج از استان بی نیاز خواهد شد.

اتمام خبر


CAPTCHA