به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، علی وحدت، رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر این که شرکت های دانش بنیان موفق به توسعه فناوری های مرتبط با مبارزه با قاچاق از تولید نرم افزار گرفته تا استفاده از دستگاه ایکس ری برای اسکن کردن محموله ها شده اند، گفت: خریدارانی که از فناوری های عرضه شده در نمایشگاه مبارزه با قاچاق اقدام به خرید محصولات فناورانه کنند، از تسهیلات لیزینگ ۹ درصد با بازپرداخت سه ساله می توانند بهره مند شوند.
به گزارش ایسنا، دکتر علی وحدت امروز در گردهمایی ارائه نیازهای فناورانه در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، افزود: در حال حاضر ۴۶۰۰ شرکت دانش بنیان، ۶ هزار شرکت استارتاپی و فناور، ۳۰ صندوق پژوهش و فناوری و چندین شتاب دهنده و مراکز نوآوری در کشور راه اندازی شده است.
وی با تاکید بر این که فعالیت این حوزه دانش بنیان در سال های اخیر شتاب زیادی گرفته است، اظهار کرد: این شرکت ها در حال حاضر به جایگاهی رسیده اند که می توانند در خدمت مردم باشند و مردم نیز از مزایای فناوری های تولید شده بهره مند شوند.
وحدت مسئله اصلی شرکت های دانش بنیان را ارتباط آنها با بخش های مختلف کشور نام برد و یادآور شد: بر این اساس ما اقدام به برگزاری سلسله رویدادهای مسئله محور کردیم و امروز نیز شاهد برگزاری نهمین رویداد فناورانه در حوزه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستیم.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به توانمندی های شرکت های دانش بنیان در رفع نیازهای کشور خاطر نشان کرد: ادعای من بر این است که شرکت های ایجاد شده قادر به رفع نیازهای کشور هستند، ولی توفیق شرکت ها در رفع نیازمندی ها مستلزم شناخت آنها، اعتماد به شرکت های دانش بنیان و فناور و واگذار کردن نیازمندی ها به آنها است.
وی با تاکید بر این که ما تلاش می کنیم در برگزاری این رویدادها شناخت واعتماد به شرکت ها ایجاد شود، یادآور شد: نوع نمایشگاه هایی که ما در این صندوق برگزار می کنیم، با سایر نمایشگاه ها متفاوت است؛ چرا که بازدیدکنندگان آن از میان اقشار خاصی است و با توجه به این که نمایشگاه امروز در حوزه مبارزه با قاچاق کالا است، حضور دستگاه های مختلف ضروری است.
وحدت با اشاره به زیان های ناشی از قاچاق کالا در حوزه های نوآورانه و دانش بنیان، اظهار کرد: بر اساس برآوردها میزان قاچاق در کشور ۱۵۰ هزار میلیارد  تومان است که این عدد برای کشوری که کل بودجه آن ۵۰۰ هزار میلیارد تومان است، امری نامبارک خواهد بود و این امر می تواند تهدیداتی را برای حوزه نوآوری ایجاد کند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به توانمندی های شرکت های دانش بنیان در زمینه توسعه فناوری ها یادآور شد: این شرکت ها طیف وسیعی از فناوری های حوزه های پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز از حوزه نرم افزار تا دیتاماینیگ برای پولشویی و استفاده از دستگاه های ایکس ری برای اسکن کردن محموله ها را انجام داده اند و وظیفه ما است که توانمندی های این شرکت ها را در جهت رفع نیازمندی های حوزه مبارزه با قاچاق معرفی کنیم.
وحدت با تاکید بر این که شرکت های دانش بنیان توانمندی های لازم برای مقابله با پدیده مخرب قاچاق را دارند، ادامه داد: بر این اساس شرکت هایی که در این نمایشگاه موفق به انعقاد قرارداد شوند، مورد  حمایت قرار می گیرند.
وی همچنین اضافه کرد: خریداران محصولات دانش بنیان این نمایشگاه مشمول دریافت تسهیلات لیزینگ ۹ درصد با بازپرداخت سه ساله خواهند شد.

اتمام خبر


CAPTCHA