به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، سرپرست فرمانداری شازند حسین رجبی از اختصاص ۷۰۰ میلیون تومان به جهت اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در شهرستان خبر داد.
حسین رجبی با اشاره به اختصاص ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار به جهت اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در شهرستان شازند، افزود: در این راستا ۳۰۰ میلیون تومان به حوزه جهاد کشاورزی و صنایع تبدیلی، ۲۰۰ میلیون تومان به صنایع دستی و ۲۰۰ میلیون تومان به حوزه صنعت و معدن اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه در صدد ایجاد بازارچه دائمی برای عرضه محصولات تولیدشده خانگی و صنایع دستی در شهرستان شازند هستیم، گفت: ضمن ایجاد بازارچه دائمی، ضمانت بازار و خرید نیز فراهم شده است به طوری که تولیدکنندگان می توانند با خاطری آسوده محصولات خود را به صورت تضمینی عرضه کنند و شرکت های تعاونی و ... نیز در امر خرید سهیم خواهند بود.
رجبی تصریح کرد: در حال حاضر در مسیر اجرای این طرح ۱۴ نفر به صورت مستقیم بکارگیری شده اند که البته با توجه به شرایط و آمار بیکاری شهررستان تلاش داریم زمینه های شغلی در این حوزه بیشتری فراهم شود به طوری که مدارس و مراکز دولتی خالی برای ایجاد اشتغال پایدار در حوزه های مختلف بکارگیری می شود.
وی با اشاره به تلاش برای ایجاد فرصت شغلی برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در شهرستان، بیان کرد: این طرح به توسعه اشتغال در شهرستان کمک می کند، اما گستردگی آن هنوز کم است. دولت تمام تلاش خود را برای ایجاد اشتغال بکار گرفته است و به عنوان نماینده دولت در شهرستان قطعا این سیاست ها را دنبال خواهیم کرد و امیدواریم تا پایان سال رقم قابل توجهی در شهرستان در عرصه های مختلف اشتغالزایی شود.
سرپرست فرمانداری شازند افزود: تلاش می کنیم تا پایان سال جاری هزار فرصت شغلی توسط دستگاه های اجرایی و نهادهای مختلف در شهرستان ایجاد شود که این امر می تواند در کاهش آمار بیکاری اثربخش باشد.

اتمام خبر


CAPTCHA