به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان های گچساران و باشت اظهار داشت: سهم کهگیلویه و بویراحمد از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر چهار هزار و ۴۳۰ میلیارد بوده است.
وی بیان کرد: تااکنون تفاهم نامه ۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر در استان با بانک ها منعقد شده است و ۲ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد  تصریح کرد: سهم بانک توسعه تعاون از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر در استان ۵۱۰ میلیارد ریال است که ۳۱۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
وی ادامه داد: بانک توسعه تعاون کهگیلویه و بویراحمد در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال در استان عملکرد قابل قبولی داشته است.
نیک مرام گفت: با پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری در کهگیلویه و بویراحمد هم اکنون مشکل اصلی  اشتغال استان در مناطق شهری است.
 قائم مقام کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: 428 طرح اشتغالزایی در استان تعریف شده است که تاکنون 190 فقره تسهیلات به این طرح ها پرداخت شده است.
 ارسلان جلالی فرد افزود: از این تعداد 187 طرح با سرمایه گذاری 93میلیارد و 500 میلیون ریال آن مربوط به شهرستان های گچساران و باشت است.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال در توانمندسازی خانواده های زیرپوشش نهاد حمایتی ابراز امیدواری کرد: راه اندازی این طرح ها بتواند تعداد قابل توجهی شغل برای نیازمندان ایجاد کند.
جلالی فرد خواستار تسهیل فرایند ضمانت های بانکی در دریافت تسهیلات اشتغال برای مددجویان زیر پوشش این نهاد شد.
وی با بیان اینکه تعریف طرح های توجیهی برای مددجویان هزینه بر است گفت: پیشنهاد می شود طراحی طرح ها با مشارکت کارشناسان کمیته امداد امام خمینی (ره) اجرا شود تا بار مالی آن برای مددجویان کاهش یابد.
در نشست مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک توسعه تعاون،مسئولان استانی این بانک،نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت، مدیران کل دستگاه های اجرایی مرتبط و فعالان اقتصادی این شهرستان ها درباره حمایت از طرح های اقتصادی شهرستان های گچساران و باشت تصمیم گیری شد.
تشکیل یک جلسه در تهران برای تامین اعتبار یک طرح بزرگ مانند کارخانه ریسندگی در گچساران،حمایت از اشتغال نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره)،بهزیستی و بنیاد شهید و پرداخت تسهیلات بانکی به طرح های نیمه تمام شهرستان های گچساران و باشت از مصوبات این جلسه بود.

اتمام خبر


CAPTCHA