به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، مطابق آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای اسفند ۹۷ تا پایان بهمن ۹۸ بیش از سه هزار و ۲۹۳ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) پرداخت شده است.
برپایه آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، این میزان تسهیلات به ۵۵۳ فقره طرح پرداخت شد.
منابع تخصیصی از محل تبصره ۱۸ در سه بخش تامین سرمایه در گردش موردنیاز فعالان اقتصادی و کمک به نوسازی و جایگزینی ماشین آلات و طرح های که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، پرداخت می شود.
مجموع ثبت نام برای دریافت این تسهیلات در مدت یاد شده پنج هزار و ۳۰۷ فقره بود که دو هزار و ۲۷۹ فقره با مجموع ۱۷ هزار و ۲۹۸ میلیارد تومان به بانک ها معرفی شده بودند.
بیشترین پرداختی از این محل به استان اصفهان با ۳۲۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای ۴۸ فقره طرح و کمترین پرداختی به استان چهارمحال و بختیاری به مبلغ چهار میلیارد و ۸۰ میلیون تومان برای ۶ فقره طرح بود.
تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط در راستای اقتصاد مقاومتی
بر پایه آمارهای اعلامی وزارت صنعت معدن و تجارت، از ابتدای سال ۹۸ تا پایان بهمن ماه بابت تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در راستای اقتصاد مقاومتی ۳۲ هزار و ۲۷۳ میلیارد تومان پرداخت شده است.
این پرداختی ها در قالب ۲۰ هزار و ۴۵۹ فقره تسهیلات بوده است.
بیشترین پرداختی از این محل مربوط به استان تهران با هزار و ۴۳۱ فقره و مجموع مبلغ ۶ هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان و کمترین آن مربوط به جنوب کرمان با دو فقره به مبلغ ۱.۱ میلیارد تومان بوده است.

اتمام خبر


CAPTCHA