به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق شعار رونق تولید با همیاری مردم و مسئولین در ابتدا موجب بهبود وضعیت معیشتی مردم که مهمترین مشکل کشور است، خواهد شد.
حمداالله کریمی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بیجار اظهار داشت: بهبود و رونق وضعیت اشتغال و معیشت مردم، بستر سازی برای جلوگیری از مهاجرت از دیار کهن گروس و تحقق مهاجرت معکوس به این شهرستان می شود.
وی با بیان اینکه اعلام رضایت یا نارضایتی مردم از عملکرد مدیران و مسئولان اجرایی شهرستان، معیاری برای سنجش عملکرد دولت است، افزود: عملکرد برخی از دستگاه های مرتبط با مردم در رفع مشکلات و موانع پیشرفت این شهرستان ضعیف است.
کریمی اضافه کرد: برای بسیاری از موارد و مشکلاتی که مدیریت شهرستان با آن مواجه بود و چند سال مردم و مسئولین را درگیر خود کرده با همفکری و استفاده از ظرفیت مجلس شورای اسلامی راه حل های تازه ایی ایجاد شده است.
وی با اشاره به عدم همکاری برخی بانک ها در رونق بنگاه های اقتصادی خُرد و کلان یادآور شد: در رونق اقتصادی، بانک ها همکاری لازم را برای تحقق شعار سال نداشته و با واگذاری تسهیلات با سودهای زیاد، مشکلات جدیدی برای فعالان این عرصه ایجاد می کنند.
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از بنگاه های اقتصادی بیجار که از عدم همکاری بانک ها متضرر شده شرکت سیمان کردستان است که اگر حمایت مسئولان ارشد شهرستانی و استانی با این مجموعه همراه نمی شد، تعطیلی این کارخانه دور از انتظار نبود.
وی تاکید کرد: باید از همه ظرفیت های مدیریتی و مسئولیتی شهرستان برای رفع مشکلات مردم استفاده کرد و مدیران نباید تنها وظیفه گزارش دهی به مقامات بالا دستی خود داشته باشند بلکه باید برای حل مشکلات برنامه ریزی و تلاش کنند.
نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در اجرای قوانین و مقررات نباید تبعض قائل شد زیرا اگر حمایت و کمک به یک بنگاه اشتغالزا به دلیل محدودیت منابع مالی امکان پذیر نیست نباید یک پروژه مشابه آن در شهر دیگری از استان بتواند از تسهیلات ارزان قیمت برخودار شود.
وی یادآور شد: اقدامات بسیاری در چند سال اخیر در این شهرستان انجام شده که بی سابقه بوده ولی جریان بهانه جو و فرص طلب تنها یک هدف دارد و آن هم تخریب و تضعیف همه اقدامات و تلاش ها است.
کریمی اضافه کرد: در صورت همت و روحیه جهادی مدیران در رفع مشکلات و موانع پیش روی پروژه های نیمه کاره شهرستان، با بهره برداری از ظرفیت ها و زیر ساخت های موجود، بیش از یک هزار نفر از جوانان بیکار صاحب شغل پایدار خواهند شد.
فرماندار بیجار هم در این جلسه گفت: تکریم ارباب رجوع لازمه یک مدیر مردمی و خدمتگذار است البته برخی از گزارشات خلاف این اصل مهم در برخی ادارات را می رساند که همه باید نسبت به حل این معضل همت کنیم چون تکریم ارباب رجوع به طور امر مهمی است و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهیم کرد.
علی اکبر ورمقانی با اشاره به اینکه رونق اقتصادی با حمایت از محصولات داخلی تحقق خواهد یافت، تاکید کرد: آسیب اقتصادی کالای قاچاق با عدم خرید مردم ریشه کن خواهد شد و با حمایت مردم از تولید داخلی، رونق به بخش تولید و اشتغال جامعه باز می گردد.
فرماندار بیجار افزود: یکی از مسائل و مشکلاتی که در حال حاضر کشاورزان گندمکار با آن مواجه هستند، کرایه حمل بار به مراکز خرید و سیلوهاست که باید مدیران دستگاه های مربوطه برای رفع این مشکل و حمایت از بخش کشاورزی اقدام کنند.

اتمام خبر


CAPTCHA