به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، مسعود رنجبر روز شنبه در نشست کارگروه زنان و خانواده مه ولات با بیان اینکه این طرح ها در بخش مشاغل خانگی، طرح های پشتیبانی و تعاونی بانوان است، گفت: طرح های اشتغال زا در این شهرستان طی سال جاری باید به ۴۰۰ طرح افزایش یابد.
وی، آسیبب های اجتماعی و بیکاری را از عمده ترین مشکلات فراروی بانوان ذکر کرد و افزود: تلاش می شود با اتخاذ راهکار درست و اصولی مشکلات این قشر رفع شود.
وی با اشاره به نامگذاری امسال به سال رونق تولید، خواستار تسهیل در پرداخت تسهیلات مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی، برگزاری دوره های آموزشی کارآفرینی و مهارت آموزی، اشتغالزایی و ایجاد بازار خرید به منظور تحقق شعار سال شد.
رنجبر، لازمه تحقق این مهم را همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط و استفاده مطلوب از ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه این شهرستان ذکر کرد و اظهار داشت: در صورت تحقق این مهم شاهد ایجاد اشتغال پایدار در مناطق شهری و روستایی خواهیم بود.
دبیر کمیته بانوان و خانواده فرمانداری مه ولات نیز اعتیاد، طلاق، کودک همسری و ارتباط نامشروع را از جمله آسبب های اجتماعی حوزه زنان و خانواده دانست و گفت: این آسیب ها باید به صورت جداگانه در قالب کمیته های ویژه مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان برای رفع آنها راهکار علمی ارائه نمود.
زینب رضایی، افزود: بانوان مه ولات از کمترین امکانات رفاهی و تفریحی برخوردارند و همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط برای احداث و بهره برداری بوستان بانوان در این شهر ضروری است.
وی احداث بازارچه دائمی فروش محصولات و صنایع دستی را عاملی مهم در ایجاد اشتغال پایدار برای بانوان ذکر کرد و اظهار داشت: احداث این بازارچه با هدف حمایت از فروش محصولات کارآفرینان و بازاریابی برای محصولات تولیدی بانوان در این شهرستان باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد.

اتمام خبر


CAPTCHA