به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال پایدار در شمال استان از طریق همکاری دستگاه های اجرایی امکان پذیر است گفت: برنامه اشتغال شهرهای استان توسط این اداره کل تهیه و براساس ظرفیت های هر منطقه تعریف و در حال اجرا است.
به گزارش از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان؛ ایرج حسن پور در نشست بررسی و عملیاتی کردن بسته اشتغال شمال استان اظهارداشت: با توجه به شرایط خشکسالی در شمال این استان، برنامه ریزی و مطالعات در جهت ایجاد طرح های جایگزین کشاورزی انجام شده که با اجرایی شدن طرح ها، اشتغال قابل توجهی در شمال استان ایجاد خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: توجه به توسعه هنر صنعت فرش دستباف که از ظرفیت های شمال استان است و همچنین معادن غنی مس شناسایی شده که به تبع باعث ایجاد فرصت شغلی در حوزه فرآوری و صنایع پایین دستی مس خواهد شد و مشکل ایجاد شغل در شمال سیستان و بلوچستان را حل خواهد کرد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان افزود: هم اینک در شمال استان هشت کارگاه قالیبافی فرش دستباف فعال و تعداد ۸۳۰ قالیباف مشغول به فعالیت هستند.
وی بیان کرد: آموزش هدفمند به مردم براساس ظرفیت های هر منطقه به ایجاد اشتغال پایدار در سطح سیستان و بلوچستان کمک بسزایی خواهد کرد.

اتمام خبر


CAPTCHA