به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، هر فرد ذکوری بعد از رسیدن به سن ۱۸ سالگی تمام باید تکلیف خدمت وظیفه عمومی خود را مشخص کند و در این میان یکی از دغدغه های مشمولان وظیفه امکان استخدام آن ها قبل از اعزام شدن به دوره سربازی است و در این خبر قصد داریم درباره امکان استخدام مشمولان وظیفه در سازمان های دولتی توضیحاتی دهیم.
مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی، استخدام مشمولان وظیفه به طور کلی در وزارتخانه ها و موسسات وابسته به دولت و در کارخانه ها و کارگاه ها و موسسات خصوصی بدون داشتن کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم ممنوع است. البته استخدام مشمولان غیرغایب در نیروهای مسلح با رعایت مقررات مربوط، از محدودیت فوق مستثنی است.
بیشتر بخوانید:
«ما مقتدریم» شعار هفته دفاع مقدس۱۴۰۰ شد/ برگزاری نمایشگاه «در لباس سربازی» با محوریت نقش مقام معظم رهبری در دوران جنگ تحمیلی
جزئیاتی از طرح جدید مجلس برای تعیین تکلیف سربازان فراری
آیا می توان با تغییر سن از خدمت وظیفه عمومی معاف شد؟
درباره اشتغال به کار مشمولان وظیفه به صورت موقت نیز، بهتر است در نظر داشته باشید که مطابق قوانین و مقررات منعی وجود ندارد. اشتغال به کار مشمولان خدمت وظیفه عمومی با برگ معافیت موقت، مانند معافیت موقت کفالت یا معافیت تحصیلی و همچنین دفترچه آماده به خدمت فقط در مدت اعتبار آن ها بلامانع است.

اتمام خبر


CAPTCHA