به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، وزارت صمت؛ در دو ماهه نخست امسال علیرغم همه محدودیت های به وجود آمده بر اثر شیوع ویروس کرونا و همچنین تحریم های ظالمانه، اما تولیدات صنعتی در بسیاری از بخش ها با افزایش روبرو بوده است.
در این راستا تولید لاستیک خودرو افزایش ۲۷ درصدی و تولید نئوپان افزایش ۳۰ درصدی داشت. همچنین در دو ماهه امسال با افزایش ۳۲ درصدی تولید شمش آلومینیوم، افزایش ۸ درصدی تولید آلومینا و افزایش ۱۵ درصدی تولید روغن صنعتی روبرو بودیم و تولید پتروشیمی در دو ماهه اول امسال افزایش ۶ درصدی داشته است.
افزایش ۸ درصدی تولید خودرو و ۳۰ درصدی تولید ماسک طبی
در دو ماهه نخست امسال تولید الیاف اکریلیک افزایش ۹۵ درصدی و تولید ماسک طبی افزایش ۳۰ درصدی داشته است. افزایش ۸ درصدی تولید خودرو، افزایش ۱۵۰ درصدی تولید لباسشویی و افزایش ۵۰ درصدی تولید تلویزیون از دیگر دستاورد های دو ماهه اول امسال علیرغم همه فشار ها و محدودیت ها بوده است.
همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای توسعه صادرات و بازگشت منابع ارزی حاصل از صادرات اقدامات مهمی را انجام داده است که از آن جمله می توان به تعلیق کارت های بازرگانی آن دسته از صادرکنندگانی که میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۹۸ آن ها تاکنون صفر بوده است، اشاره کرد.
در این راستا سقف مجاز صادرات به میزان ۵۰۰ هزار دلار برای آن دسته از کارت های بازرگانی که برای اولین بار اقدام به صادرات می کنند اعمال شد.
همچنین به منظور مدیریت منابع ارزی کشور در یک ماه گذشته ثبت سفارش ۶۰۰ ردیف تعرفه نیز ممنوع شده است.
از سوی دیگر با توجه به بسته شدن مرز ها به دلیل شیوع ویروس کرونا اقدامات مدیریتی برای بازگشت فعالیت در مرز ها انجام گرفت که در این راستا تاکنون ۸۰ درصد مرز های زمینی و ۷۵ درصد بازارچه های مرزی در حال فعالیت هستند.
افزایش ۴ درصدی خرید تضمینی گندم
همچنین در راستای تامین اقلام و کالا های اساسی تا ۳۱ خرداد ماه ۳.۵ میلیون تن گندم خریداری شد که افزایش ۴ درصدی خرید تضمینی گندم را نسبت به سال قبل مشاهده کردیم.
از ابتدای فروردین تا ۲۷ خرداد ماه، ۹۵ طرح ایجادی با سرمایه ۲۰ هزار میلیارد تومان و اشتغال زایی ۵۸۰۰ نفر راه اندازی شد. در این مدت ۱۰۱ طرح توسعه ای با سرمایه سه هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴ هزار و ۳۰۰ نفر نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.

اتمام خبر


CAPTCHA