به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه جهاد دانشگاهی، وزارت کار و تعاون و معاونت زنان ریاست جمهوری در خصوص توانمندسازی 6 هزار زن سرپرست خانوار در جمع خبرنگاران افزود: در شرایط پیشین و برنامه 5 ساله ششم پیش بینی شده بود که 7 هزار میلیارد تومان از منابع ارزی بخش های دولتی و خصوصی و نهادهای غیر دولتی داخلی و خارجی در کشور مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و به این ترتیب نرخ رشد 8 درصد پایدار اقتصادی اتفاق بیفتد به همین ترتیب از میزان بیکاری کاسته می شود.
وی افزود: با توجه به شرایطی که بر کشور تحمیل شد موجب شد که کشور در حوزه توسعه مشاغل فراگیر و حوزه توسعه در نقاط اصلی قدم های جدی تر و مستحکم تری بردارد و این راهی بود که زمینه موفقیت های خوب و چشم گیری را نتیجه داد و در آینده نتایج ثمربخش تری را به همراه دارد.
شریعتمداری با بیان اینکه در سال گذشته اشتغال کشور فزونی یافته بود گفت: این امر نشان می دهد که وقتی ما پافشاری می کنیم در یک الگوی جدید، می توانیم در آن زمینه موفق عمل کنیم، با کمک مقام معظم رهبری یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق ذخیره ارزی برداشته شد و نیمی از آن در بخش ها و روستاهای کشور مورد استفاده قرار گرفت.
وی اظهار داشت: در حوزه اشتغال فراگیر ما به بخش های گوناگون توجه کردیم و بحث اشتغال کارآفرینان دانشگاهی و کارورزی آنها یکی از مهمترین حوزه هایی بود که به آن توجه شد همچنین بخش مشاغل خانگی هم مورد توجه قرار گرفت.
شریعتمداری گفت: با توجه به تجربیاتی که در سال گذشته در ایجاد مشاغل خانگی در کشور صورت گرفت آمارها نشان می دهد که موضوع مشاغل خانگی از سال های 91 تا 97 مورد توجه قرار گرفته است بدون آنکه مداخله جدی صورت گیرد 70 درصد از مراجعان جامعه زنان کشور بودند و ما امروز بیش از 3 میلیون نفر از زنان کشور سرپرست خانوار داریم و با این ظرفیت فوق العاده می توانیم شاهد توسعه مشاغل خانگی باشیم.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه میان جهاد دانشگاهی، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت تعاون گفت: در این طرح مزیت های نسبی و رقابتی مورد شناسایی قرار می گیرد و در مرحله بعد به توانمندسازی آن می پردازیم و در مرحله سوم این توانمندسازی به بازار صنایع ارسال می شود.
شریعتمداری همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه مدیرعامل صندوق بازنشستگی اعلام کرد که حقوق بازنشستگان دو بار افزایش پیدا می کند گفت: یکبار در طول سال بررسی می شود و با توجه به شرایط اقتصادی در پایان سال 97 با بررسی همه جانبه تصمیم خوبی در این راستا اتخاذ شد.

اتمام خبر


CAPTCHA


نویسنده: منیژه حدادیانتاریخ ارسال: 1398/02/31
نظر: سلام دنبال کاروشغل مناسب هستم ممنون میشم اگر همکاری لازم راداشته باشیددرضمن مدرک دوره کامپیوتر رادارم.
نویسنده: مير محسن محسنيتاریخ ارسال: 1398/02/17
نظر: دنبال كار و يه لقمه حال هستم كمكي ميتونين بكنين ممنون ميشم فوق ليسانس هستم و متاهل