به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: تعاونی های بانوان در این استان از ابتدای ایجاد تاکنون برای یکهزار و ۴۶۹ نفر شغل ایجاده کرد.
اسماعیل غنیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: یکهزار و ۶۹ تعاونی فعال در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد ۱۲۸ تعاونی برای بانوان است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ادامه داد: تعاونی هایی که ۷۰ درصد اعضای آن را زنان تشکیل دهند در ردیف تعاونی بانوان قرار دارند. وی یادآور شد: ۱۲۸ تعاونی زنان استان سمنان در حدود یکهزار و ۷۵۴ عضو دارد و توسعه تعاونی بانوان به منظور اشتغالزایی در اولویت کاری است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان تصریح کرد: تعاونی های بانوان استان در زمینه کشاورزی، صنعتی، خدمات، تامین نیاز تولیدکنندگان، مسکن، معدن و تولیدی فعال است.
غنیان خاطرنشان کرد: باغداری، پرورش طیور، پرورش گل و گیاه، پرورش و تکثیر ماهی، دامپروری، دامداری، زراعت و زنبورداری از جمله فعالیت ها در تعاونی کشاورزی، و همچنین برق و الکترونیک، شیمیایی و سلولزی، صنایع دستی و صنایع فازی، نساجی، چرم و پوشاک از جمله فعالیت ها در زمینه تعاونی صنعتی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت:  برقراری عدالت اجتماعی، فقر زدایی ، کاهش آسیب های اجتماعی و اشتغالزایی از جمله  آثار فعالیت در قالب تعاونی است و برنامه ریزی کاربردی و کارشناسی لازمه توسعه تعاونی در استان است.
استان سمنان با جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفر، ۹ دهم درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهد، اما سهم ۱.۱ درصدی از تعاونی های فعال کشور دارد.

اتمام خبر


CAPTCHA