به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، استقبال گسترده کارگران از سامانه پیامکی ثبت اطلاعات
پیامک‌های ارسالی کارگران به 400 هزار پیامک رسید

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با اشاره به استقبال گسترده کارگران از سامانه پیامکی ثبت اطلاعات، از ارسال 400 هزار پیامک توسط کارگران خبر داد.

هادی ابوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: بر اساس آخرین آمارها تاکنون 400 هزار نفر از کارگران به سامانه ثبت اطلاعات پیامک ارسال کرده‌اند که در حال ساماندهی آنها هستیم و افراد را بر اساس پیش شماره‌های محل سکونت به انجمن‌های صنفی هر استان هدایت می‌کنیم.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور افزود: پس از تکمیل این فرآیند، انجمن‌های صنفی و تشکل‌های کارگری هر استان وارد عمل شده و ضمن انجام تحقیقات مقدماتی، مدارک ارسالی از سوی کارگران را بررسی و مورد راستی آزمایی قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه هیچگونه محدودیتی برای ارسال پیامک برای کارگران قایل نشده‌ایم، گفت: هدف ما شناسایی کارگران ساختمانی، کارگران فاقد بیمه و زیر پله‌ای و همچنین کارگران شاغل در کارگاهها است و این کار را تا زمان ثبت اطلاعات همه آنها دنبال خواهیم کرد.

ابوی گفت: درصدد بودیم تا این طرح را ظرف یک ماه به پایان برسانیم اما با توجه به استقبال کارگران و برای رسیدن به نتیجه بهتر آن را مرحله به مرحله پیش خواهیم برد تا امکان ثبت نام کارگران در سراسر کشور فراهم شود.

وی تصریح کرد: همه شاغلان و کارگران مشمول قانون کار بدون کمترین محدودیتی می‌توانند شماره تلفن ثابت و کد شهر محل اقامتشان را به سامانه 30001633 ارسال کنند.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور از وجود 7 میلیون کارگر فاقد بیمه در سطح کشور خبر داد و تصریح کرد: پیش بینی می‌کنیم که رقم بیش از این باشد ولی با جدیت کار پیگیری و شناسایی کارگران فاقد شناسنامه و بیمه را از طریق سامانه ثبت اطلاعات دنبال می‌کنیم.

اتمام خبر


CAPTCHA