به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، " به گزارش واحد مرکزی خبر ، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم گرامی داشت روز پرستار به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری (س) افزود : نقش پرستاران در تامین سلامت نقش بسیار ویژه ای است و شاید مشکل ترین حرفه در امر سلامت ، حرفه مهم پرستاری باشد.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بخش اعظمی از مشکلات پرستاران در سالهای گذشته کماکان حل نشده است ، گفت : سازمان تأمین اجتماعی در سالهای اخیر فراز و فرودهای بسیاری داشته است.

وی افزود: عمق مشکلات پرستاران چه از لحاظ کمبود نیروی انسانی، تعریف شغلی ، تامین امکانات مورد نیاز و مشکلات ناشی از ساعت کاری است که درصدد هستیم ظرف یک ماه بررسی و برای حل این مشکلات اقدام کنیم.

نوربخش گفت: این سازمان با تولید 15 درصد از خدمات درمانی بستری و سرپایی کشور و همچنین به عنوان بزرگترین تامین کننده نظام سلامت کشور، نقش عمده ای در رفع مشکلات سلامت کشور برعهده دارد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت : طرحی به هیئت امنا داده ایم تا فرانشیز در مراکز دولتی رایگان باشد.

آقای نوربخش در حاشیه مراسم گرامیداشت روز پرستار ( به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زینب کبری ( س ) ) در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر درباره بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی افزود: در صورت تصویب این طرح در هیئت امنا فرانشیز در مراکز دولتی رایگان خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با توجه به اینکه بیش از 12 هزار پرستار در سازمان تامین اجتماعی مشغول به کارند گفت: کمیته ویژه ای برای بررسی مشکلات پرستاران در سازمان تامین اجتماعی از جمله ساعت کار و حق سختی کار تشکیل خواهیم داد.

وی ادامه داد : برای تکمیل ردیف های بلاتصدی مراکز درمانی حدود 1500 نفر در سال 93 در مراکز درمانی استخدام خواهند شد که یک دوم آنها پرستار خواهند بود. "

نحوه و زمان استخدام بعد از اعلام سازمان تامین اجتماعی در سال 1393 از طریق سامانه نیروی انسانی نیز اعلام خواهد شد.

اتمام خبر