Fa | Ar | En  

طرح پایلوت 8 روستای بدون بیکار

تاریخ نشر خبر :30/خرداد/1397rss

جلسه بررسی مطالعات و برنامه های فاز اجرایی طرح روستای بدون بیکار در استان خراسان شمالی برگزار شد.

جلسه بررسی مطالعات و برنامه های فاز اجرایی طرح روستای بدون بیکار در استان با حضور مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، روسای ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای تابعه ، نمایندگان دستگاههای اجرایی استان و جمعی از بخشداران و دهیاران در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید .

نوری مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اجرای طرح روستای بدون بیکار را گامی مثبت در مسیر توسعه اشتغال در روستاها عنوان نمود و گفت : فقرزدایی ، ایجاد اشتغال و توسعه روستا‌ها ، جلوگیری از مهاجرت روستاییان، بهبود معیشت روستائیان و افزایش تولید در سطح روستاها  از مهم ترین اهداف اجرای این طرح می باشد .

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، در هر شهرستان یک روستا به ‎ عنوان روستای پایلوت انتخاب می‎‏شود و با استخراج شاخص ‎های جمعیتی و فهرست مشاغل بومی و امکان پذیر ، جدول توسعه مشاغل آن روستا تهیه و برنامه ‎های آموزشی مناسبی در زمینه های مختلف تخصصی و کسب و کار  اجرا خواهد شد.

وی از معرفی هشت روستا بعنوان پایلوت طرح روستای بدون بیکار در هفته دولت سال جاری در استان خبر داد و گفت : امیدواریم  مردم به عنوان عنصر اصلی تحول اقتصادی در استان برای ایجاد اشتغال مشارکت فعالانه داشته باشند و با استفاده از تسهیلات ارزان که در اختیار روستاییان قرار می گیرد شاهد راه اندازی واحدهای تولیدی و رونق و کسب و کار باشیم.


:: کمبود شدید منابع آب در کشور و احتمال جیره بندی آب در سال 93

:: کاهش قیمت نفت توطئه ای علیه مردم منطقه

:: افتتاح طرح های اشتغالزایی در مناطق محروم اردبیل

:: طرح جذب سرباز معلمان روی میز مجلس شورای اسلامی

:: پروژه های خاتم موجب اشتغال 300 نیروی بومی

:: شرایط برای اشتغال بیش از یکصد نفر در آستارا

:: دیدار جمعی از زنان و دانشجویان

:: سرمایه گذاری در حوزه آموزش های مهارتی جهت اشتغال

:: منشور حقوق شهروندی

:: تسهیل و تسریع عملیات بانکی

:: تعاونگران و تشکلهای صنفی استان سیستان و بلوچستان

:: اشتغالزایی در خراسان رضوی در سال 96