Fa | Ar | En  

طرح پایلوت 8 روستای بدون بیکار

تاریخ نشر خبر :30/خرداد/1397rss

جلسه بررسی مطالعات و برنامه های فاز اجرایی طرح روستای بدون بیکار در استان خراسان شمالی برگزار شد.

جلسه بررسی مطالعات و برنامه های فاز اجرایی طرح روستای بدون بیکار در استان با حضور مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، روسای ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای تابعه ، نمایندگان دستگاههای اجرایی استان و جمعی از بخشداران و دهیاران در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید .

نوری مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اجرای طرح روستای بدون بیکار را گامی مثبت در مسیر توسعه اشتغال در روستاها عنوان نمود و گفت : فقرزدایی ، ایجاد اشتغال و توسعه روستا‌ها ، جلوگیری از مهاجرت روستاییان، بهبود معیشت روستائیان و افزایش تولید در سطح روستاها  از مهم ترین اهداف اجرای این طرح می باشد .

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، در هر شهرستان یک روستا به ‎ عنوان روستای پایلوت انتخاب می‎‏شود و با استخراج شاخص ‎های جمعیتی و فهرست مشاغل بومی و امکان پذیر ، جدول توسعه مشاغل آن روستا تهیه و برنامه ‎های آموزشی مناسبی در زمینه های مختلف تخصصی و کسب و کار  اجرا خواهد شد.

وی از معرفی هشت روستا بعنوان پایلوت طرح روستای بدون بیکار در هفته دولت سال جاری در استان خبر داد و گفت : امیدواریم  مردم به عنوان عنصر اصلی تحول اقتصادی در استان برای ایجاد اشتغال مشارکت فعالانه داشته باشند و با استفاده از تسهیلات ارزان که در اختیار روستاییان قرار می گیرد شاهد راه اندازی واحدهای تولیدی و رونق و کسب و کار باشیم.


:: وضعیت اشتغال زنان و مردان ۲۰ الی ۲۴ سال

:: منابع و تاریخ برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

:: چشم انداز وضعیت اقتصادی ایران در سال 93

:: نامزدهای انتخابات و نقد علمی برنامه های یکدیگر

:: کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری برگزار شد

:: افزایش نرخ ارز پایدار نیست

:: نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری

:: 120 نیرو امسال جذب آتش نشانی کرمانشاه میشوند

:: همایش ارتقاء توانمندی منابع انسانی در اردبیل

:: برگزاری آزمون استخدامی نیروی انتظامی زاهدان

:: بزودی آزمون صلاحیت علمی مشاوران و مدرسان روابط کار برگزار می شود

:: پنج طرح تولیدی و صنعتی در خوزستان