Fa | Ar | En  

طرح های اشتغالزا در سرپل ذهاب در سال 96

تاریخ نشر خبر :19 مرداد 1396rss

طرح های اشتغالزا در سرپل ذهاب در سال 96

خبر اجرای 296 طرح اشتغالزا برای مددجویان زیرپوشش این نهاد تا پایان امسال خبر داد.
این طرح ها با همکاری ادارات صنعت، معدن، تجارت، اتاق اصناف، شیلات و مرکز آموزش فنی و حرفه ای اجرایی می شوند.
وی اظهار کرد: مددجویان می توانند با استفاده از حمایت های کمیته امداد امام (ره) و فراگیری آموزش های مراکز فنی و حرفه ای، علاوه بر مهارت آموزی و اشتغالزایی، برای کسب درآمد بیشتر به اقتصاد خانواده نیز کمک کنند.
مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) با قدردانی از بانک های عامل در ارائه تسهیلات به جامعه هدف کمیته امداد بیان کرد: پارسال بیش از 55 میلیارد و 600 میلیون ریال تسهیلات برای 341 طرح اشتغالزا در بخش های دامپروری صنعتی، صنفی و خدماتی به مددجویان زیرپوشش پرداخت شد.
بهرامی اضافه کرد که همچنین پارسال 169 خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام (ره) سرپل ذهاب با بهره گیری از آموزش های لازم و طرح های اشتغالزایی توانستند به مرحله خودکفایی برسند و از توانمندی های خود بهره مند شوند.
فرماندار سرپل ذهاب نیز در سخنانی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به بخش تولید و ایجاد فضای کسب و کار، اظهارداشت: کمیته امداد نقش مهمی در اشتغالزایی افراد و کاهش فاصله طبقاتی جامعه با استفاده از توانمندسازی خانواده ها دارد.
اکبرسنجابی، نقش این نهاد حمایتی در رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار و خودکفایی مددجویان را مهم دانست و افزود: کمیته امداد یک ظرفیت بسیار مناسبی در همه عرصه های مختلف با نگاه کاهش فاصله طبقاتی در بین مردم، کاهش فقر و توانمندسازی خانواده ها ایجاد کرده است.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از 90 هزار تن جمعیت دارد که سه هزار و 400 خانوار آن با هشت هزار و 764 تن زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان هستند.


:: اصلاح نظام پرداخت ها

:: شناسایی مزیت استان های کشور در زمینه اشتغالزایی

:: بلای جان تولید و اشتغال کشور قاچاق کالا است

:: پرداخت تسهیلات اشتغال در صندوق کارآفرینی امید

:: قطب سوم خودروسازی - نیسان ژاپن

:: تعداد بیکاران به شش میلیون نفر رسید

:: تصویب طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار

:: آمار بیکاری فارغ التحصیلان : از هر 100 نفر، 19 نفر بیکارند

:: میانگین حقوق پرستاران 2 میلیون تومان است

:: 30 درصد مشاغل کشور غیررسمی و کاذب

:: جمعیت دارای تحصیلات عالی

:: آبادان و خرمشهر به عنوان منطقه آزاد اروند