Fa | Ar | En  

طرح های اشتغالزا در سرپل ذهاب در سال 96

تاریخ نشر خبر :19 مرداد 1396rss

طرح های اشتغالزا در سرپل ذهاب در سال 96

خبر اجرای 296 طرح اشتغالزا برای مددجویان زیرپوشش این نهاد تا پایان امسال خبر داد.
این طرح ها با همکاری ادارات صنعت، معدن، تجارت، اتاق اصناف، شیلات و مرکز آموزش فنی و حرفه ای اجرایی می شوند.
وی اظهار کرد: مددجویان می توانند با استفاده از حمایت های کمیته امداد امام (ره) و فراگیری آموزش های مراکز فنی و حرفه ای، علاوه بر مهارت آموزی و اشتغالزایی، برای کسب درآمد بیشتر به اقتصاد خانواده نیز کمک کنند.
مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) با قدردانی از بانک های عامل در ارائه تسهیلات به جامعه هدف کمیته امداد بیان کرد: پارسال بیش از 55 میلیارد و 600 میلیون ریال تسهیلات برای 341 طرح اشتغالزا در بخش های دامپروری صنعتی، صنفی و خدماتی به مددجویان زیرپوشش پرداخت شد.
بهرامی اضافه کرد که همچنین پارسال 169 خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام (ره) سرپل ذهاب با بهره گیری از آموزش های لازم و طرح های اشتغالزایی توانستند به مرحله خودکفایی برسند و از توانمندی های خود بهره مند شوند.
فرماندار سرپل ذهاب نیز در سخنانی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به بخش تولید و ایجاد فضای کسب و کار، اظهارداشت: کمیته امداد نقش مهمی در اشتغالزایی افراد و کاهش فاصله طبقاتی جامعه با استفاده از توانمندسازی خانواده ها دارد.
اکبرسنجابی، نقش این نهاد حمایتی در رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار و خودکفایی مددجویان را مهم دانست و افزود: کمیته امداد یک ظرفیت بسیار مناسبی در همه عرصه های مختلف با نگاه کاهش فاصله طبقاتی در بین مردم، کاهش فقر و توانمندسازی خانواده ها ایجاد کرده است.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از 90 هزار تن جمعیت دارد که سه هزار و 400 خانوار آن با هشت هزار و 764 تن زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان هستند.


:: شهر ۳۵ هزار نفری و ایجاد اشتغال برای ۳۵۰ هزار نفر

:: راه اندازی بازارهای هفتگی در روستاها

:: کارآفرینی در حوزه هنر دارای ارزش افزوده بالا

:: کاهش مجدد قیمت طلا و سکه در بازار

:: ایجاد 1.5 میلیون شغل تا پایان کار دولت یازدهم

:: مدیریت منابع آب برای حمایت از صنعت و ایجاد اشتغال

:: 5 دستور برنامه های ملی اشتغال

:: جذب 3 هزار نفر در هنرستان های کشور

:: سرشماری نفوس و مسکن در کشور از سوم مهر ماه سال 95

:: بهبود اوضاع استخدام در اقتصادهای نوظهور

:: آغاز واردات نفت ایران توسط روسیه

:: حرکت دولت به سمت بنگاه‌های خرد و متوسط