Fa | Ar | En  

طرح سازمان فنی و حرفه ای برای دانش آموزان

تاریخ نشر خبر :27/فروردين/1397rss

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای از اجرای طرح «ایران مهارت» برای دانش‌آموزان خبر داد و گفت: امسال اگر نظام جامع آموزش فنی و مهارتی تدوین شود به سمت نظام صلاحیت حرفه‌ای حرکت می کنیم.

سلیمان پاک سرشت، رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای با تأکید بر رویکرد مهارت سازی در نظام آموزشی گفت: با همکاری آموزش وپرورش ؛ طرح ایران مهارت اجرا می شود و در حین تحصیل به تناسب نیازهای سنی و توانمندی‌ها به دانش آموزان فرصتی برای آشنایی با فضاهای کار داده می‌شود و دانش آموزان با فضاهای اشتغال آشنا می شوند.

پاک سرشت در ادامه افزود: نظام آموزش عالی نیز در تابستان به این موضوع خواهد پرداخت و دانشجویان در رشته‌های کارگاهی و کارآموزی ، در کارگاه‌های سازمان فنی وحرفه‌ای حضور یابند و سپس با دریافت گواهی مهارت افزایی این مسئله در کارنامه تحصیلی آن‌ها لحاظ می شود و این سازمان فنی وحرفه‌ای دفتری را در دانشگاه‌ها مستقرخواهد کرد تا دانشجویان با امکانات و رشته‌های مهارتی این سازمان آشنا شوند.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود : با اجرای این طرح دانش اموزان می توانند مجموع تجارب، مدارک و سوابق حرفه‌ای خود را تبدیل به گواهینامه‌ای کنند که صلاحیت حرفه‌ای آن‌ها را در درجات مختلف تأیید می‌کند.

وی درباره توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار هم افزود : با توافق شورای اجتماعی کشور، در برخی استان‌ها مانند خراسان رضوی دستگاه هایی که در حوزه‌های دیگر با این بانوان مرتبط هستند، همکاری می کنند و ارتباط و تعامل پایدار ایجاد خواهد شد.

پاک سرشت ادامه داد:برای آموزش و مهارت افزایی بانوان نیازمند، برنامه‌ای مشخص، با مشارکت مشاوری آگاه در مقوله کارآفرینی و توانمندی زنان اجرا می شود و باید متناسب با شرایط استان‌ها نیازسنجی شود.
وی تأکید کرد: به جای ایجاد مراکز ثابت آموزشی به دنبال گسترش آموزش‌های سیار هستیم و آموزش‌های مهارت افزایی در مناطق حاشیه نشین، میان گروه‌های آسیب دیده همانند معتادان بهبود یافته و همچنین گروه‌های روستایی و عشایری افزایش می یابد.


:: تغییر نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی

:: 700 هزار مسکن مهر در سال 93 تحویل می‌شود

:: تعاونگران و تشکلهای صنفی استان سیستان و بلوچستان

:: قیمت جدید پژو 206 و اعلام قیمت رسمی توسط شورای رقابت

:: رونق تولید واشتغال برنامه محوری سال 96

:: بیکاری ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر از جمعیت فعال ایلام

:: کمک بزرگ به ایجاد اشتغال در حوزه زیست فناوری - سال 96

:: کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی پیش از استخدام در سال 93

:: تا پایان سال واردات خودرو = 100 هزار دستگاه

:: اشتغال 526 نفر در شرکت های دانش بنیان در سال 95

:: رشد اشتغال در دولت تدبیر و امید در سال 96

:: ممنوعیت جدید برای اشتغال اتباع خارجی در سال 95