Fa | Ar | En  

طرح سازمان فنی و حرفه ای برای دانش آموزان

تاریخ نشر خبر :27/فروردين/1397rss

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای از اجرای طرح «ایران مهارت» برای دانش‌آموزان خبر داد و گفت: امسال اگر نظام جامع آموزش فنی و مهارتی تدوین شود به سمت نظام صلاحیت حرفه‌ای حرکت می کنیم.

سلیمان پاک سرشت، رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای با تأکید بر رویکرد مهارت سازی در نظام آموزشی گفت: با همکاری آموزش وپرورش ؛ طرح ایران مهارت اجرا می شود و در حین تحصیل به تناسب نیازهای سنی و توانمندی‌ها به دانش آموزان فرصتی برای آشنایی با فضاهای کار داده می‌شود و دانش آموزان با فضاهای اشتغال آشنا می شوند.

پاک سرشت در ادامه افزود: نظام آموزش عالی نیز در تابستان به این موضوع خواهد پرداخت و دانشجویان در رشته‌های کارگاهی و کارآموزی ، در کارگاه‌های سازمان فنی وحرفه‌ای حضور یابند و سپس با دریافت گواهی مهارت افزایی این مسئله در کارنامه تحصیلی آن‌ها لحاظ می شود و این سازمان فنی وحرفه‌ای دفتری را در دانشگاه‌ها مستقرخواهد کرد تا دانشجویان با امکانات و رشته‌های مهارتی این سازمان آشنا شوند.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود : با اجرای این طرح دانش اموزان می توانند مجموع تجارب، مدارک و سوابق حرفه‌ای خود را تبدیل به گواهینامه‌ای کنند که صلاحیت حرفه‌ای آن‌ها را در درجات مختلف تأیید می‌کند.

وی درباره توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار هم افزود : با توافق شورای اجتماعی کشور، در برخی استان‌ها مانند خراسان رضوی دستگاه هایی که در حوزه‌های دیگر با این بانوان مرتبط هستند، همکاری می کنند و ارتباط و تعامل پایدار ایجاد خواهد شد.

پاک سرشت ادامه داد:برای آموزش و مهارت افزایی بانوان نیازمند، برنامه‌ای مشخص، با مشارکت مشاوری آگاه در مقوله کارآفرینی و توانمندی زنان اجرا می شود و باید متناسب با شرایط استان‌ها نیازسنجی شود.
وی تأکید کرد: به جای ایجاد مراکز ثابت آموزشی به دنبال گسترش آموزش‌های سیار هستیم و آموزش‌های مهارت افزایی در مناطق حاشیه نشین، میان گروه‌های آسیب دیده همانند معتادان بهبود یافته و همچنین گروه‌های روستایی و عشایری افزایش می یابد.


:: تقاضای استخدام ۱۰هزار نیرو در سال 95

:: کمک بزرگ به ایجاد اشتغال در حوزه زیست فناوری - سال 96

:: ابتدا حفظ مشاغل بعد اشتغال جویندگان کار

:: نتایج آزمون استخدام پیمانی تامین اجتماعی

:: نقش آحاد جامعه در توسعه

:: مجلس قدرت خود را محدود کرد - روحانی تقویت شد

:: پنج میلیون شغل با حمایت ازکالای ایرانی وارزش افزوده نفت

:: استخدام ورزشکاران نخبه توسط دولت در سال ٩٥

:: تفاهم نامه بین فنی و حرفه ای و بسیج کارگری

:: تحویل قطعی تمامی واحدهای مسکن مهر اردبیل تا پایان سال 93

:: رشد 154 درصدی تسهیلات اشتغالزایی

:: قیمت کنسرو تن ماهی و رب گوجه فرنگی کاهش یافت