Fa | Ar | En  

طرح سازمان فنی و حرفه ای برای دانش آموزان

تاریخ نشر خبر :27/فروردين/1397rss

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای از اجرای طرح «ایران مهارت» برای دانش‌آموزان خبر داد و گفت: امسال اگر نظام جامع آموزش فنی و مهارتی تدوین شود به سمت نظام صلاحیت حرفه‌ای حرکت می کنیم.

سلیمان پاک سرشت، رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای با تأکید بر رویکرد مهارت سازی در نظام آموزشی گفت: با همکاری آموزش وپرورش ؛ طرح ایران مهارت اجرا می شود و در حین تحصیل به تناسب نیازهای سنی و توانمندی‌ها به دانش آموزان فرصتی برای آشنایی با فضاهای کار داده می‌شود و دانش آموزان با فضاهای اشتغال آشنا می شوند.

پاک سرشت در ادامه افزود: نظام آموزش عالی نیز در تابستان به این موضوع خواهد پرداخت و دانشجویان در رشته‌های کارگاهی و کارآموزی ، در کارگاه‌های سازمان فنی وحرفه‌ای حضور یابند و سپس با دریافت گواهی مهارت افزایی این مسئله در کارنامه تحصیلی آن‌ها لحاظ می شود و این سازمان فنی وحرفه‌ای دفتری را در دانشگاه‌ها مستقرخواهد کرد تا دانشجویان با امکانات و رشته‌های مهارتی این سازمان آشنا شوند.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود : با اجرای این طرح دانش اموزان می توانند مجموع تجارب، مدارک و سوابق حرفه‌ای خود را تبدیل به گواهینامه‌ای کنند که صلاحیت حرفه‌ای آن‌ها را در درجات مختلف تأیید می‌کند.

وی درباره توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار هم افزود : با توافق شورای اجتماعی کشور، در برخی استان‌ها مانند خراسان رضوی دستگاه هایی که در حوزه‌های دیگر با این بانوان مرتبط هستند، همکاری می کنند و ارتباط و تعامل پایدار ایجاد خواهد شد.

پاک سرشت ادامه داد:برای آموزش و مهارت افزایی بانوان نیازمند، برنامه‌ای مشخص، با مشارکت مشاوری آگاه در مقوله کارآفرینی و توانمندی زنان اجرا می شود و باید متناسب با شرایط استان‌ها نیازسنجی شود.
وی تأکید کرد: به جای ایجاد مراکز ثابت آموزشی به دنبال گسترش آموزش‌های سیار هستیم و آموزش‌های مهارت افزایی در مناطق حاشیه نشین، میان گروه‌های آسیب دیده همانند معتادان بهبود یافته و همچنین گروه‌های روستایی و عشایری افزایش می یابد.


:: افزایش های جدید پایه سنواتی 94

:: میزان حقوق و دستمزد در سال 94

:: ایجاد ۱۳۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

:: برجام فرصتی مناسب برای نجات اشتغال کشور

:: جذب 618 نفر در آزمون استخدامی نفت

:: جذب بهبود یافتگان در مجموعه صنعتی رویال آسایش

:: نتایج آزمون وکالت حداکثر تا 7 دی ماه به اتحادیه اعلام می‌شود

:: تا پایان سال واردات خودرو = 100 هزار دستگاه

:: لزوم تلفیق آموزش و مهارت برای راه‌اندازی کسب وکار

:: جذب نیروی آتش نشان در خوزستان

:: بازنشستگی با سابقه کمتر از 10 سال

:: سال ۹۷ از لحاظ بودجه اعتباری سخت تر است