Fa | Ar | En  

صد و پنجاه و پنج تعاونی دانش بنیان در کشور فعالیت دارند

تاریخ نشر خبر :25/ارديبهشت/1397rss

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 155 تعاونی دانش بنیان در کشور فعال است که برای گسترش آنها تلاش می شود.

سید حمید کلانتری روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان قزوین افزود: توسعه تعاونی های دانش بنیان جزو اهداف و رویکردهای مهم این وزارتخانه است.
وی اظهار داشت: با تشکیل این دسته از تعاونی ها، ایده های نخبگان و پژوهشگران به آسانی بیشتری تبدیل به محصول و ثروت می شود.
کلانتری با اشاره به نیاز روستاها به داشتن تعاونی های گوناگون، گفت: تقویت بخش تعاون در روستاها را نیز جزو اولویت های کاری خود قرار داده ایم.
کلانتری افزود: تشکیل و توسعه تعاونی ها در روستاها و جمع آوری سرمایه های اندک و تبدیل آن به طرح های اقتصادی از بهترین راهکارها برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی این مناطق است.
وی با بیان اینکه فعالیت در حوزه تعاون محدودیت ندارد، گفت: به عنوان نمونه 14 بیمارستان در کشور به شکل تعاونی فعالیت می کند که نشانگر گستردگی فضا برای کار در این حوزه است.
وی به فعالیت 93 هزار تعاونی در کشور اشاره کرد و گفت: برای تقویت تعاونی های محصولی، تامین نیاز و شهرستانی ظرفیت های مناسبی داریم.
معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: تقویت بخش تعاون از اهداف مهم اقتصادی دولت به شمار می رود و در همین زمینه ظرفیت های مناسبی ایجاد شده است.
کلانتری ادامه داد: ارایه تسهیلات به میزان 120 هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های اقتصادی روستاها پیش بینی شده است که البته روند جذب آنها چندان مناسب نیست در صورتی که باید از این فرصت به منظور ایجاد اشتغال و بهبود وضع معیشتی روستاییان بهتر بهره مند شد.


:: جذب دانشجویان نخبه در دانشگاه علوم قضایی

:: نخستین همایش ملی نشان مسوولیت اجتماعی ایران

:: مهارت‌های فنی و حرفه‌ای از نیازهای امروز جامعه

:: آموزش مهارت به نیروی کار بین ایران و کره جنوبی

:: ارائه لایحه اصلاح قانون بودجه در راستای خروج از ركود و افزايش اشتغال

:: جذب امدادگران فعال در سازمان هلال احمر

:: راه تولید و اشتغال نیازمند تقویت بخش خصوصی

:: تغییر معاونت اشتغال وزارت کار

:: هدف رشد توليد ناخالص داخلي

:: ایجاد روحیه پر نشاط در حوزه کارگری

:: بازگشت معکوس نخبگان نشان شکوفه امید

:: طرح دولت برای اشتغال زایی در سال 97