Fa | Ar | En  

حرکت جهشی اقتصاد در جهت بهبود فضای کسب و کار

تاریخ نشر خبر :10 آبان 1395rss

رئیس اتاق مشهد، غلامحسین شافعی: قوانین زیادی در کشور وجود دارد که مخل تولید بوده و بزرگترین مانع تولید محیط کسب و کار است. فضای اقتصادی در کشور ما آزاد است، اما برای فعالیت آن موانع فراوانی وجود دارد که باید رفع شود.

شافعی ادامه داد: برای رفع این موانع بسترسازی مناسب صورت نگرفته، در حالی که بهبود فضای کسب و کار می‌تواند به حرکتی جهشی در اقتصاد کشور کمک کند.  

شافعی تاکید کرد: در شرایط کنونی مناسب‌شدن فضای کسب و کار و از بین بردن تورم مقررات اقتصادی باید به عنوان دستورکار مورد توجه قرار گیرد. باید در مدیریت کشور برای جذب سرمایه‌گذاری‌ها خصوصا سرمایه‌گذاری‌های خارجی محیط مناسبی فراهم کرد.

رئیس اتاق مشهد با بیان اینکه این قوانین متورم مخل تولید هستند، تصریح کرد: یکی از مسائلی که در همایش امروز به آن اشاره شده، مشکلات بانک‌ها با بخش خصوصی است. به عنوان نمونه بانک‌ها برای وصول مطالبات خود از حربه ممنوع‌الخروج کردن تولیدکننده استفاده می‌کنند که به نظر ما حکم ممنوع‌الخروجی فقط به دست قاضی باید صادر شود.  

وی اضافه کرد: وقتی کسی بدهکار بانک است، اما بیش از مبلغ بدهی خود در بانک وثیقه دارد، دلیلی بر ممنوع‌الخروجی وی وجود نخواهد داشت. قانون ممنوع‌الخروج کردن بدهکاران بانکی قانونی قدیمی است و به دوران شورای انقلاب باز می‌گردد که هنوز پا برجا مانده و باید در اجرای آن تجدید نظر کرد.


:: ظرفیت اشتغال تا 170 نفر در شرکت برفره

:: برگزاری آزمون استخدامی بانک صادرات

:: 500 ماما در کشور استخدام می‎شوند

:: توسعه اشتغال در اولویت حل مشکلات جوانان

:: آموزش‌ رایگان‌ پیش از ورود به شغل

:: توزیع کارت آزمون استخدامی معاونت توسعه مدیریت سرمایه انسانی رییس جمهور

:: صندوق توسعه ملی برای اشتغالزایی روستایی

:: 20 هزارمیلیارد تومان جهت ایجاد اشتغال

:: کنفرانس ملی رشد فراگیر توام با اشتغال، چالشها و راهکارها

:: پذیرش دانشجویان کارآموز در حوزه هلدینگ ICT

:: رشد 21 در صدی تعاونی ها

:: بخشنامه امنیت شغلی همراه با امنیت سرمایه گذاری و تولید