Fa | Ar | En  

حرکت جهشی اقتصاد در جهت بهبود فضای کسب و کار

تاریخ نشر خبر :10 آبان 1395rss

رئیس اتاق مشهد، غلامحسین شافعی: قوانین زیادی در کشور وجود دارد که مخل تولید بوده و بزرگترین مانع تولید محیط کسب و کار است. فضای اقتصادی در کشور ما آزاد است، اما برای فعالیت آن موانع فراوانی وجود دارد که باید رفع شود.

شافعی ادامه داد: برای رفع این موانع بسترسازی مناسب صورت نگرفته، در حالی که بهبود فضای کسب و کار می‌تواند به حرکتی جهشی در اقتصاد کشور کمک کند.  

شافعی تاکید کرد: در شرایط کنونی مناسب‌شدن فضای کسب و کار و از بین بردن تورم مقررات اقتصادی باید به عنوان دستورکار مورد توجه قرار گیرد. باید در مدیریت کشور برای جذب سرمایه‌گذاری‌ها خصوصا سرمایه‌گذاری‌های خارجی محیط مناسبی فراهم کرد.

رئیس اتاق مشهد با بیان اینکه این قوانین متورم مخل تولید هستند، تصریح کرد: یکی از مسائلی که در همایش امروز به آن اشاره شده، مشکلات بانک‌ها با بخش خصوصی است. به عنوان نمونه بانک‌ها برای وصول مطالبات خود از حربه ممنوع‌الخروج کردن تولیدکننده استفاده می‌کنند که به نظر ما حکم ممنوع‌الخروجی فقط به دست قاضی باید صادر شود.  

وی اضافه کرد: وقتی کسی بدهکار بانک است، اما بیش از مبلغ بدهی خود در بانک وثیقه دارد، دلیلی بر ممنوع‌الخروجی وی وجود نخواهد داشت. قانون ممنوع‌الخروج کردن بدهکاران بانکی قانونی قدیمی است و به دوران شورای انقلاب باز می‌گردد که هنوز پا برجا مانده و باید در اجرای آن تجدید نظر کرد.


:: راه‌اندازی بانک اطلاعاتی شاغلان خارج از کشور

:: اشتغال؛ هزار تعاون در یکهزار روستا

:: تولید و اشتغال؛رشد صدور ضمانت نامه برای صنایع کوچک

:: باز شدن گره استخدام دولتی در سال 94

:: نرخ کرایه‌ سواری های برون شهری در سال 93

:: افزایش حقوق کارمندان از فروردین ماه 95

:: طرح پایلوت 8 روستای بدون بیکار

:: اشتغال زایی در سال جاری برای 7677 نفر

:: خبرِی خوش برای جاماندگان از سهام عدالت

:: ایجاد یک فرصت شغلی با ۲۰ میلیون

:: تقویت بنگاه های اقتصادی و اختصاص 16 هزار میلیارد تومان

:: حمایت از طرح های اشتغالزایی در کشور