Fa | Ar | En  

تولید و اشتعال؛رشد تولیدِ در بخش خصوصی

تاریخ نشر خبر :17 خرداد 1396rss

تولید و اشتعال - رشد تولیدِ در بخش خصوصی

در حالی خودروسازان نیمه‌دولتی کشور در دو ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۸/ ۷ درصدی را در تولید سواری‌ها به ثبت رساندند که آمار تولید خودروسازان خصوصی نیز حکایت از رشد ۷/ ۵۰ درصدی دارد.کلید برجام در قفل خودروسازان خصوصی چرخید.

براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت چهار شرکت بخش خصوصی شامل «کرمان موتور»، «مدیران خودرو»، «گروه بهمن» و «خودروسازان بم» طی دو ماه ابتدای سال جاری در مجموع ۱۸ هزار و ۱۶۲دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش تیراژ تولید را رقم زده‌اند.

این موضوع در حالی است که خودروسازان خصوصی ماه‌های ابتدایی سال گذشته با افت تولید خودرو مواجه بودند. براین اساس افزایش تیراژ تولید خودروهای خصوصی در ماه‌های ابتدایی سال جاری نشان‌دهنده اثرگذاری مشارکت‌های خودرویی بخش خصوصی بعد از برجام است.

براساس این آمار سه خودروساز خصوصی؛ یعنی «مدیران خودرو» و «کرمان موتور» و «گروه بهمن» توانسته‌اند افزایش تولید را در کارنامه دو ماهه خود ثبت کند؛ به‌طوری‌که «کرمان موتور» با تیراژ ۸ هزار و ۱۴۳ دستگاهی توانسته رشد بیش از ۱۰۳ درصدی در مقایسه با دو ماه نخست سال گذشته را به خود اختصاص دهد. این شرکت که بعد از توافق هسته‌ای امضای قرارداد با شرکت هیوندایی را به امضا رساند در حال حاضر علاوه‌بر اینکه لیفان و جک را تولید می‌کند به مونتاژ خودروهای هیوندایی i20، i10 نیز مشغول است.

همچنین این شرکت هیوندایی اکسنت را در برنامه مونتاژ خود دارد. بعد از این، شرکت «مدیران خودرو» با تیراژ هشت هزار و ۹۶۲ دستگاهی توانسته افزایش ۸/ ۱۷ درصدی را در مقایسه با دو ماه نخست سال گذشته رقم بزند. این شرکت انواع مدل‌های ام‌وی‌ام و چری را مونتاژ می‌کند. پس از مدیران خودرو «گروه بهمن» با تیراژ ۹۵۴ دستگاهی طی دو ماه ابتدایی امسال با افزایش ۹/ ۱۲۱درصدی تولید همراه بوده است. گروه بهمن در حال حاضر مزدا۳ و آسا را مونتاژ می‌کند. آمار تولید خودروهای سواری کشور همچنین نشان از تولید ۱۰۳ دستگاهی خودرو جیلی در شرکت «خودروسازان بم» دارد.


:: تقویت حضور بخش خصوصی در امر اعزام نیروی کار

:: سخنانی از مقام معظم رهبری: کارآفرینی؛ پیاده سازی یک ایده از رویا تاواقعیت

:: اطلاعیه دادگستری جمهوری اسلامی ایران در خصوص آزمون استخدامی سال ۹۲

:: کارآفرینی در حوزه هنر دارای ارزش افزوده بالا

:: روز جهانی معلولان

:: اشتغال بیش از300 نفر از زنان با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی

:: کسب مهارت اصل کلیدی در اقتصاد مقاومتی

:: سیمای آینده جامعه وضعیت امروز کودکان

:: فراخواندن مردم به حضور در مراسم روز جهانی قدس

:: افتتاح نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ در ایران

:: بیکاری ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر از جمعیت فعال ایلام

:: رییس جمهور : آماده توافق هستیم