Fa | Ar | En  

تنظیم سند اشتغال لرستان

تاریخ نشر خبر :26 خرداد 1396rss

 معاون استاندار لرستان:
تنظیم سند اشتغال لرستان

سند اشتغال این استان با توجه به ظرفیت مناطق استان برنامه های مختلفی با محوریت های متنوع و قابلیت ها سند اشتغال استان تنظیم شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا مهرداد غضنفری روز پنجشنبه در جلسه زنان و مشارکت در برنامه های اقتصاد مقاومتی در سالن جلسات استانداری افزود: جامعه زنان به عنوان گسترده ترین مخاطبان همه اسناد استان هستند و به ویژه در برخی مشاغل و فعالیت های اقتصادی نقش بانوان بارزتر است و امسال باید به صورت مشهود این نقش در فعالیت ها مشاهده و بان شود.
وی با اشاره به اینکه لرستان یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در سطح کشور است، گفت: لرستان نخستین استانی است که سند سرمایه گذاری و اشتغال را با جامعیت بسیار بالایی تهیه کرده است.
وی افزود: سند اشتغال از سال 93 در استان تدوین شده اما اسناد سال 95 و 96 قابل مقایسه با سال های گذشته نیست و از کارشناسی، جامعیت و پرژه محور بودن قابل توجهی برخوردار می باشد و بدون هزینه حتی یک ریال با رشد 55 درصدی در سرمایه گذاری تدوین شده است.
غضنفری اظهار کرد:این سند تکالیف منابع،ارتقاءتوان تولید، تامین سرمایه گذاری،تجارت خارجی،توانمند سازی نیروی کار رابا برش شهرستانی و بخشی مورد تاکید قرار داده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: بحث نیروی انسانی و جامعه کار عمومی است اما جامعه زنان در برخی مشاغل به وضوح توانمند تر و پررنگ دیده شده است.


:: ابلاغ بخشنامه جدید بخشودگی جرایم کارفرمایان

:: عدم کاهش نرخ ارز و رشد شاخص بورس نشانه‌ای از عملکرد منطقی بازار و مدیریت خوب دولت

:: جذب نیروهای پیش دبستانی در آموزش و پرورش گیلان

:: شناسایی مزیت استان های کشور در زمینه اشتغالزایی

:: اصلاح پرداخت سرانه حق بیمه درمان کارکنان مجرد در سال 93

:: اشتغال 900 هزار نفر در سال 95

:: زمین های قزاقستان زیر کشت محصولات ایرانی

:: استقبال گسترده کارگران از سامانه پیامکی ثبت اطلاعات

:: تولید و اشتغال-رونق با حداقل رشد تورم

:: سوم شهریور ماه چهارمین آزمون استخدامی در سال 96

:: رونمایی سند جامع کار آفرینی خراسان شمالی

:: خروج سرمایه های ایران موجب رونق برخی کشورها