Fa | Ar | En  

تنظیم سند اشتغال لرستان

تاریخ نشر خبر :26 خرداد 1396rss

 معاون استاندار لرستان:
تنظیم سند اشتغال لرستان

سند اشتغال این استان با توجه به ظرفیت مناطق استان برنامه های مختلفی با محوریت های متنوع و قابلیت ها سند اشتغال استان تنظیم شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا مهرداد غضنفری روز پنجشنبه در جلسه زنان و مشارکت در برنامه های اقتصاد مقاومتی در سالن جلسات استانداری افزود: جامعه زنان به عنوان گسترده ترین مخاطبان همه اسناد استان هستند و به ویژه در برخی مشاغل و فعالیت های اقتصادی نقش بانوان بارزتر است و امسال باید به صورت مشهود این نقش در فعالیت ها مشاهده و بان شود.
وی با اشاره به اینکه لرستان یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در سطح کشور است، گفت: لرستان نخستین استانی است که سند سرمایه گذاری و اشتغال را با جامعیت بسیار بالایی تهیه کرده است.
وی افزود: سند اشتغال از سال 93 در استان تدوین شده اما اسناد سال 95 و 96 قابل مقایسه با سال های گذشته نیست و از کارشناسی، جامعیت و پرژه محور بودن قابل توجهی برخوردار می باشد و بدون هزینه حتی یک ریال با رشد 55 درصدی در سرمایه گذاری تدوین شده است.
غضنفری اظهار کرد:این سند تکالیف منابع،ارتقاءتوان تولید، تامین سرمایه گذاری،تجارت خارجی،توانمند سازی نیروی کار رابا برش شهرستانی و بخشی مورد تاکید قرار داده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: بحث نیروی انسانی و جامعه کار عمومی است اما جامعه زنان در برخی مشاغل به وضوح توانمند تر و پررنگ دیده شده است.


:: شرایط بازگشت به کار بازنشستگان تامین اجتماعی

:: پتانسیل کار و تحصیل 50 هزار ایرانی در آلمان

:: افزایش دستمزد 95 بیش از نرخ تورم

:: ادامه روند کاهش قیمت طلا ، سکه و ارز در خرداد 93

:: کمبود شدید منابع آب در کشور و احتمال جیره بندی آب در سال 93

:: ارزیابی وضعیت نرخ بیکاری و اشتغال در کشور

:: ارزیابی مجلس از وضعیت محیط کسب و کار ایران 93

:: نخستین آزمون استخدامی فراگیر

:: پرداخت وام اشتغالزایی به روستائیان از ابتدای سال 96

:: خروج از شرایط رکود تورمی آغاز شده است

:: وام 500 هزار تومانی ویژه دانشجویان دکتری

:: جذب در طرح دانشجو معلم قرآن کریم