Fa | Ar | En  

تنظیم سند اشتغال لرستان

تاریخ نشر خبر :26 خرداد 1396rss

 معاون استاندار لرستان:
تنظیم سند اشتغال لرستان

سند اشتغال این استان با توجه به ظرفیت مناطق استان برنامه های مختلفی با محوریت های متنوع و قابلیت ها سند اشتغال استان تنظیم شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا مهرداد غضنفری روز پنجشنبه در جلسه زنان و مشارکت در برنامه های اقتصاد مقاومتی در سالن جلسات استانداری افزود: جامعه زنان به عنوان گسترده ترین مخاطبان همه اسناد استان هستند و به ویژه در برخی مشاغل و فعالیت های اقتصادی نقش بانوان بارزتر است و امسال باید به صورت مشهود این نقش در فعالیت ها مشاهده و بان شود.
وی با اشاره به اینکه لرستان یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در سطح کشور است، گفت: لرستان نخستین استانی است که سند سرمایه گذاری و اشتغال را با جامعیت بسیار بالایی تهیه کرده است.
وی افزود: سند اشتغال از سال 93 در استان تدوین شده اما اسناد سال 95 و 96 قابل مقایسه با سال های گذشته نیست و از کارشناسی، جامعیت و پرژه محور بودن قابل توجهی برخوردار می باشد و بدون هزینه حتی یک ریال با رشد 55 درصدی در سرمایه گذاری تدوین شده است.
غضنفری اظهار کرد:این سند تکالیف منابع،ارتقاءتوان تولید، تامین سرمایه گذاری،تجارت خارجی،توانمند سازی نیروی کار رابا برش شهرستانی و بخشی مورد تاکید قرار داده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: بحث نیروی انسانی و جامعه کار عمومی است اما جامعه زنان در برخی مشاغل به وضوح توانمند تر و پررنگ دیده شده است.


:: ارقام مهم بودجه 94

:: چین مرا می‌ترساند

:: اقتصاد ایران و رشد آن در سال آینده برابر 1.3 درصدی

:: 29 هزار نفر داوطلب تصدی منصب قضا

:: تقویت رشته های مهارتی در دانشگاه های کشور

:: رشد استان ها با ایجاد اجتماعات محلی امکان پذیر است

:: برای ایجاد شغل نیاز به منابع و تسهیلات داریم

:: اشتغال جوانان و اعتبار مدارک دانشگاهی

:: از راهبردهای اصلی کشور تثبیت اشتغال موجود

:: مرکز رشد و شتاب دهی اشتغال بانوان

:: پرداخت تسهیلات مشاغل خرد و خانگی بدون خطا

:: ظرفیت های کرمانشاه در اشتغالزایی بالا و در حوزه های مختلف