Fa | Ar | En  

تنظیم سند اشتغال لرستان

تاریخ نشر خبر :26 خرداد 1396rss

 معاون استاندار لرستان:
تنظیم سند اشتغال لرستان

سند اشتغال این استان با توجه به ظرفیت مناطق استان برنامه های مختلفی با محوریت های متنوع و قابلیت ها سند اشتغال استان تنظیم شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا مهرداد غضنفری روز پنجشنبه در جلسه زنان و مشارکت در برنامه های اقتصاد مقاومتی در سالن جلسات استانداری افزود: جامعه زنان به عنوان گسترده ترین مخاطبان همه اسناد استان هستند و به ویژه در برخی مشاغل و فعالیت های اقتصادی نقش بانوان بارزتر است و امسال باید به صورت مشهود این نقش در فعالیت ها مشاهده و بان شود.
وی با اشاره به اینکه لرستان یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در سطح کشور است، گفت: لرستان نخستین استانی است که سند سرمایه گذاری و اشتغال را با جامعیت بسیار بالایی تهیه کرده است.
وی افزود: سند اشتغال از سال 93 در استان تدوین شده اما اسناد سال 95 و 96 قابل مقایسه با سال های گذشته نیست و از کارشناسی، جامعیت و پرژه محور بودن قابل توجهی برخوردار می باشد و بدون هزینه حتی یک ریال با رشد 55 درصدی در سرمایه گذاری تدوین شده است.
غضنفری اظهار کرد:این سند تکالیف منابع،ارتقاءتوان تولید، تامین سرمایه گذاری،تجارت خارجی،توانمند سازی نیروی کار رابا برش شهرستانی و بخشی مورد تاکید قرار داده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: بحث نیروی انسانی و جامعه کار عمومی است اما جامعه زنان در برخی مشاغل به وضوح توانمند تر و پررنگ دیده شده است.


:: تسهیل و رفع موانع تولید و اشتغالزایی

:: بیشتر کارفرمایان برای دولت کار می‌کنند

:: لایحه تسهیل روند استخدام در بیمارستان‌ها

:: توسعه ٥١ درصدی تشکل های کارگری

:: تلاش برای ترویج کارآفرینی

:: طرح توسعه کشاورزی کمک به اشتغال پایدار

:: قابل توجه داوطلبان شرکت درآزمون ورودی کانونهای وکلا

:: آموزش سیار مهارت‌های هشتگانه به روستاییان

:: مهر باطل ملت ایران بر افکار جنگ‌ طلبانه و مخالف مذاکره

:: روز جهانی معلولان

:: اعتبار تسهیلات 100 میلیون تومانی به دانشجویان کارآفرین

:: آینده روند بازار کار تغییر می‌کند