Fa | Ar | En  

تسهیلات اشتغالزایی در مناطق روستایی ایلام در سال 95

تاریخ نشر خبر :21 دي 1395rss

تسهیلات اشتغالزایی در مناطق روستایی ایلام در سال 95

امیری مدیر شعب پست بانک استان ایلام گفت: پست بانک استان ایلام به منظور ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها طی سال 95 با پرداخت 23 میلیارد ریال تسهیلات برای 135 نفر از روستاییان ایجاد اشتغال کرده است.

فردین امیری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بررسی آمار خدمات پست بانک در روستاهای استان در 9 ماهه سال 95 نشان دهنده خدمات ارزشمند و بی بدیل پست بانک و نقش مهم این بانک در توسعه و رفاه روستاییان است و فعالیت های اقتصادی ناشی از این خدمات نقش مهمی در درآمد خانوارهای روستایی داشته است.
وی افزود : در راستای کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی پست بانک استان طی ماه های گذشته با پرداخت شش میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات در شهرستان های چرداول و ملکشاهی ظرفیت تولید مرغ در استان را به میزان 40 هزار قطعه افزایش داده است.
مدیر شعب پست بانک استان ایلام به نقش ارزشمند فعالیت باجه های روستایی پست بانک در کاهش تردد و صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی، وقت و هزینه روستاییان اشاره کرد و گفت: در 9 ماهه سال 95 علاوه بر پرداخت یارانه حدود هفت هزار خانوار، بیش از 410 هزار قبض مصرفی آب، برق، تلفن و گاز در باجه های روستایی پست بانک پرداخت شده و ارائه این تعداد خدمات به روستاییان بیانگر لزوم حمایت مدیران استان از فعالیت های پست بانک برای توسعه این خدمات است .
وی یادآور شد: پست بانک استان ایلام با استفاده از 9 شعبه اصلی و 104 باجه نمایندگی روستایی و با استفاده از پیشرفته ترین نرم افزارهای بانکی آمادگی دارد تمام خدمات سازمانها و نهادهای دولتی به روستاییان را به بهترین شکل ممکن در محل روستاها ارائه دهد.
امیری تاکید کرد:علاوه بر اشتغال و تولید پست بانک همواره به موضوع ازدواج جوانان نیز توجه ویژه داشته و طی سال 95 مبلغ 18 میلیارد و 200 میلیون ریال وام قرض الحسنه ازدواج پرداخت شده است.


:: افزایش 20 میلیون تن محصول طی 3 سال

:: کاهش قیمت نفت توطئه ای علیه مردم منطقه

:: جذب اعضای خانواده شاهد و ایثارگر

:: گشایش اعتبارات اسنادی دیداری در بانک ها

:: بزودی آزمون صلاحیت علمی مشاوران و مدرسان روابط کار برگزار می شود

:: لزوم توسعه آموزش های مهارتی در روستاها

:: بیکاری کارگران شرکت گاز کنترل پارس قزوین

:: اقدامات بنیادی در حوزه ایمنی کار در دولت یازدهم

:: هدف رشد توليد ناخالص داخلي

:: کاهش 1.7 درصدی بیکاری و افزایش 0.2 درصدی مشارکت اقتصادی

:: دستمزد ۹۷ تا پایان فروردین ابلاغ می شود

:: تلاش ویژه به آموزش زنان در کشور