Fa | Ar | En  

بخشی از درآمد در مناطق آزاد کشور برای اشتغال محرومین

تاریخ نشر خبر :19 دي 1395rss

بخشی از درآمد در مناطق آزاد کشور برای اشتغال محرومین
بر اساس مصوبه مجلس، سازمان های مناطق آزاد مکلفند به منظور زدودن فقر از چهره مناطق آزاد تجاری یک درصد از محل وصول عوارض ورود کالاها و خدمات این مناطق را پیش از واریز به خزانه طبق بودجه سنواتی از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی برای اشتغال محرومین و نیازمندان بومی این مناطق اختصاص دهد.

نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز شنبه مجلس شورای اسلامی ماده 98 لایحه برنامه ششم توسعه را با 148 رای موافق، 10 رای مخالف، بدون رای ممتنع از 201 نماینده حاضر تصویب کردند.
بر اساس این مصوبه مجلس، سازمان های مناطق آزاد مکلفند به منظور زدودن فقر از چهره مناطق آزاد تجاری یک درصد از محل وصول عوارض ورود کالاها و خدمات این مناطق را پیش از واریز به خزانه طبق بودجه سنواتی از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی برای اشتغال محرومین و نیازمندان بومی این مناطق اختصاص دهد.
همچنین بر اساس این مصوبه مجلس، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی موظفند جهت توانمند سازی افراد تحت پوشش خود سالانه 100 هزار نفر به ترتیب 70 درصد کمیته امداد و 30 درصد سازمان بهزیستی را صاحب شغل کند و دولت طبق بودجه سنواتی تسهیلات قرض الحسنه لازم را جهت تحقق این امر در نظر خواهد گرفت.

**ارجاع ماده 97 به کمیسیون تلفیق
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین ماده 97این لایحه را به دلیل ابهاماتی برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق مجلس ارجاع دادند.
در این ماده آمده است: در صورتی که نرخ رشد دستمزد اعلام شده بیمه پردازان صندوق های تامین اجتماعی، کشوری و لشگری در دو سال آخر خدمت آنها بیش از نرخ رشد طبیعی دستمزد بوده و با سالهای قبل سازوگار نباشد مشروط به آنکه افزایش دستمزد به دلیل ارتقاء شغل و تغییر کارگاه نباشد صندوق های مذکور علاوه بر دریافت مابه التفاوت میزان کسور سهم کارفرما و کارگر به نسبت دستمزد واقعی و دستمزد اعلام شده سالهای قبل از کارفرمای ذیربط، خسارت وارده به صندوقها را بر اساس آئین نامه ای که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان تهیه و به تصویب هیات وزیران میرسد از کارفرمایان اخذ خواهد کرد.


:: فعالیت 2500 کار آفرین در خراسان رضوی

:: وضعیت اشتغال در دولت دوازدهم

:: استخدام مهندس از نوکیا و مدیر طراحی از اپل

:: آیا لازم است عادات «کار در خانه» را بیاموزیم؟!

:: اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی با رادیو اینترنتی

:: واردات گندم از هند و پاکستان ممنوع شد

:: مجلس قدرت خود را محدود کرد - روحانی تقویت شد

:: ضرورت تفكيك امور برنامه‌ريزي از امور استخدامي

:: سهم 85 هزار نفری اشتغال توسط کاریابی ها

:: فراهم بودن زیرساخت‌های نقل و انتقال مسکن مهر

:: مطمئن‌ ترین راه درآمدزایی و کاهش نرخ بیکاری

:: پیش بینی رشد 2.5 درصدی اقتصاد در سال 94