Fa | Ar | En  

بخشی از درآمد در مناطق آزاد کشور برای اشتغال محرومین

تاریخ نشر خبر :19 دي 1395rss

بخشی از درآمد در مناطق آزاد کشور برای اشتغال محرومین
بر اساس مصوبه مجلس، سازمان های مناطق آزاد مکلفند به منظور زدودن فقر از چهره مناطق آزاد تجاری یک درصد از محل وصول عوارض ورود کالاها و خدمات این مناطق را پیش از واریز به خزانه طبق بودجه سنواتی از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی برای اشتغال محرومین و نیازمندان بومی این مناطق اختصاص دهد.

نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز شنبه مجلس شورای اسلامی ماده 98 لایحه برنامه ششم توسعه را با 148 رای موافق، 10 رای مخالف، بدون رای ممتنع از 201 نماینده حاضر تصویب کردند.
بر اساس این مصوبه مجلس، سازمان های مناطق آزاد مکلفند به منظور زدودن فقر از چهره مناطق آزاد تجاری یک درصد از محل وصول عوارض ورود کالاها و خدمات این مناطق را پیش از واریز به خزانه طبق بودجه سنواتی از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی برای اشتغال محرومین و نیازمندان بومی این مناطق اختصاص دهد.
همچنین بر اساس این مصوبه مجلس، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی موظفند جهت توانمند سازی افراد تحت پوشش خود سالانه 100 هزار نفر به ترتیب 70 درصد کمیته امداد و 30 درصد سازمان بهزیستی را صاحب شغل کند و دولت طبق بودجه سنواتی تسهیلات قرض الحسنه لازم را جهت تحقق این امر در نظر خواهد گرفت.

**ارجاع ماده 97 به کمیسیون تلفیق
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین ماده 97این لایحه را به دلیل ابهاماتی برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق مجلس ارجاع دادند.
در این ماده آمده است: در صورتی که نرخ رشد دستمزد اعلام شده بیمه پردازان صندوق های تامین اجتماعی، کشوری و لشگری در دو سال آخر خدمت آنها بیش از نرخ رشد طبیعی دستمزد بوده و با سالهای قبل سازوگار نباشد مشروط به آنکه افزایش دستمزد به دلیل ارتقاء شغل و تغییر کارگاه نباشد صندوق های مذکور علاوه بر دریافت مابه التفاوت میزان کسور سهم کارفرما و کارگر به نسبت دستمزد واقعی و دستمزد اعلام شده سالهای قبل از کارفرمای ذیربط، خسارت وارده به صندوقها را بر اساس آئین نامه ای که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان تهیه و به تصویب هیات وزیران میرسد از کارفرمایان اخذ خواهد کرد.


:: حداقل مزد جدید

:: صنوف زنجان در برگیرنده بیش از 150 هزار نیروی کار

:: حضور سازمان فنی حرفه‌ای با تمامی تجهیزات و امکانات در مناطق محروم

:: تخصیص ارز مبادله ای به صنعت خودرو

:: اقتصادی اشتغال زایی و حمایت از کارآفرینان

:: آمار مرگ و میر بر اثر مصرف پایین شیر در کشور

:: اشتغال به کار 7200 نفر در شهرک صنعتی نصیر شهر

:: اولویت خرید اقلام مورد نیاز تولیدات داخلی - رونق کسب و کار

:: جذب پزشک متخصص پزشکی قانونی از طریق آزمون

:: توافق نزدیک است

:: بزرگترین ویژگی دولت تدبیر و امید مسؤولیت پذیری است

:: ایجاد جنبش عظیم کارآفرینی