Fa | Ar | En  

اشتغال پس از اخذ دیپلم

تاریخ نشر خبر :26/فروردين/1397rss

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، یکی از نیازهای اصلی دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد پس از اخذ مدرک دیپلم را اشتغال دانست.

پرویز فتاح با اشاره به وضعیت آموزشی دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، گفت: از آنجا که سوق دادن دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای با هدف جذب سریع‌تر به بازار کار در برنامه ششم توسعه و اسناد بالادستی آمده است کمیته امداد نیز با ارائه مشاوره‌های لازم به دانش‌آموزان تحت پوشش خود، آن‍‌ها را نسبت به مزایای گرایش به این رشته‌ها آگاه و ترغیب می‌کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه یکی از نیازهای اصلی دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد پس از اخذ مدرک دیپلم اشتغال است، ادامه داد: برای تحقق این هدف و نجات جامعه از بیکاری همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها باید با وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری همراه شوند.

وی تاکید کرد: اگرچه همکاران در کمیته امداد مشورت های لازم را به دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها برای گرایش به سمت هنرستان‌ها و رشته‌های فنی و حرفه‌ای می‌دهند اما در نهایت تسلیم خواست خودشان خواهیم بود و این مسئله مانع از عدم حمایت مادی و معنوی کمیته امداد از آن‌ها نمی‌شود.

فتاح همچنین با بیان اینکه کمیته امداد آموزش‌های فنی و مهارت‌آموزی را به نوجوانان و جوانان تحت پوشش و معرفی آن‌ها به آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای را در دستور کار دارد، اضافه کرد: در حال حاضر نمیتوان از گرایش تعداد دانش آموزان تحت پوشش آمار مشخصی ارائه کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) همچنین عدم گرایش دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد رشته‌های فنی و حرفه‌ای نشأت گرفته از عدم گرایش دانش‌آموزان سراسر کشور به رشته‌های فنی دانست./


:: آینده کسب‌و‌کار را شرکت‌های فن‌آفرین رقم می‌زنند

:: اولویت تخصیص بودجه با بنگاه های کوچک و متوسط

:: انسان ماهر، محور توسعه پایدار

:: استخدام ورزشکاران نخبه توسط دولت در سال ٩٥

:: پرداخت بخشی از مطالبات کارگران - تبریز کف

:: ادامه ثبات قیمت گوشت و لبنیات در سال 93

:: اشتغال زایی در سال جاری برای 7677 نفر

:: استخدام مربی بهداشت مدارس در سال 95

:: ابلاغ سیاست های جدید اشتغال

:: ارائه لایحه اصلاح قانون بودجه در راستای خروج از ركود و افزايش اشتغال

:: افزایش قیمت بلیت قطار تا قبل از تابستان 93

:: آیت الله موسوی اردبیلی : تلاش برای رفع نیازهای کارگران ضروری است