Fa | Ar | En  

اشتغال پس از اخذ دیپلم

تاریخ نشر خبر :26/فروردين/1397rss

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، یکی از نیازهای اصلی دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد پس از اخذ مدرک دیپلم را اشتغال دانست.

پرویز فتاح با اشاره به وضعیت آموزشی دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، گفت: از آنجا که سوق دادن دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای با هدف جذب سریع‌تر به بازار کار در برنامه ششم توسعه و اسناد بالادستی آمده است کمیته امداد نیز با ارائه مشاوره‌های لازم به دانش‌آموزان تحت پوشش خود، آن‍‌ها را نسبت به مزایای گرایش به این رشته‌ها آگاه و ترغیب می‌کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه یکی از نیازهای اصلی دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد پس از اخذ مدرک دیپلم اشتغال است، ادامه داد: برای تحقق این هدف و نجات جامعه از بیکاری همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها باید با وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری همراه شوند.

وی تاکید کرد: اگرچه همکاران در کمیته امداد مشورت های لازم را به دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها برای گرایش به سمت هنرستان‌ها و رشته‌های فنی و حرفه‌ای می‌دهند اما در نهایت تسلیم خواست خودشان خواهیم بود و این مسئله مانع از عدم حمایت مادی و معنوی کمیته امداد از آن‌ها نمی‌شود.

فتاح همچنین با بیان اینکه کمیته امداد آموزش‌های فنی و مهارت‌آموزی را به نوجوانان و جوانان تحت پوشش و معرفی آن‌ها به آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای را در دستور کار دارد، اضافه کرد: در حال حاضر نمیتوان از گرایش تعداد دانش آموزان تحت پوشش آمار مشخصی ارائه کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) همچنین عدم گرایش دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد رشته‌های فنی و حرفه‌ای نشأت گرفته از عدم گرایش دانش‌آموزان سراسر کشور به رشته‌های فنی دانست./


:: زیرساخت اشتغال جوانان توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای

:: جذب کارجویان در بازار کار در اواخر سال 94

:: حضوربخش خصوصی درعرصه کشاورزی در سال 96

:: پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شهرداری کرج

:: صدور مجوز کار 190 هزار تبعه خارجی

:: حداقل مزد جدید

:: اشتغالزایی 81 نفر در منطقه محروم اهواز

:: پتانسیل جذب 2000 نفر در کارخانه سیمان مارگون

:: ایجاد ۶۵۱ هزار و ۹۰۰ شغل در ۹ حوزه اقتصادی

:: حوزه‌های امتحانی آزمون قضاوت اضافه شد

:: دو الزام رشد تولید و اشتغال در کشور

:: توزیع کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی قضات