Fa | Ar | En  

اشتغال زایی درشهرک های صنعتی

تاریخ نشر خبر :19 مرداد 1396rss

اشتغال زایی درشهرک های صنعتی

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت جویبار گفت که 24 درصد از میزان اشتغال زایی در شهرستان جویبار از طریق شهرک های صنعتی ایجاد شده است .
شهرستان جویبار دارای 85 واحد صنعتی و تولیدی است که از این میزان 65 واحد در شهرک های صنعتی و بقیه در بیرون شهرک مستقر است.
وی میزان اشتغال زایی این تعداد واحدها در شهرک های صنعتی را یک هزار و 900 نفر اعلام کرد.
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت جویبار با بیان اینکه این شهرستان از نظر سرمایه گذاری صنعتی با 708 میلیارد ریال ، رتبه 14 استان را به خود اختصاص داده است ، گفت که از نظر اشتغال زایی صنعتی با یک هزار و 831 نفر اشتغال در رتبه 13 استانی قرار گرفته ایم .
به گفته فیروزجائی به ازای هرنفر اشتغال 38 میلیون تومان سرمایه نیاز است تا شغل ایجاد شود .
وی با اشاره به اینکه بیشترین واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان جویبار به صنعت فلزات اساسی و ادوات کشاورزی تعلق دارد گفت که در این راستا 33 درصد از اشتغال را به خود اختصاص داده است.
** معرفی هشت واحد تولیدی صنعتی به بانک های عامل
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت جویبار با بیان اینکه از 28 خردادماه ثبت نام جدید برای دریافت تسهیلات رونق تولید اغاز شده است گفت که در این شهرستان از 41 واحد ثبت نام شده در بخش صنعت و کشاورزی تاکنون هشت واحد به بانک های عامل معرفی شده اند.
فیروزجائی با بیان اینکه برای سرعت بخشیدن به کارها نیازمند همکاری بانک های عامل هستیم ، افزود : مبلغ تسهیلات درخواستی برای هشت واحد تولیدی و صنعتی چهار میلیارد و 600 میلیون تومان است .
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته از 41 واحد معرفی شده به بانک های عامل ، 19 واحد در بخش صنعتی موفق به دریافت تسهیلات بسته حمایتی تولید شده اند ، گفت که میزان مبلغ تسهیلات پرداختی به این واحدها 18 میلیارد و 973 میلیون تومان بوده است .
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت جویبار بیان کرد : این واحدهای صنعتی با دریافت تسهیلات برای 64 نفر فرصت شغلی جدید ایجاد کرده اند .


:: احیای سازمان امور اداری و استخدامی

:: انتصاب معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال

:: تسهیل و تسریع عملیات بانکی

:: بخشودگی جرایم متعلقه کارفرمایان-تأمین اجتماعی

:: اشتغال اجباری 168 میلیون کودک در جهان

:: امضاء تفاهمنامه سرمایه گزاری موجب ایجاد 3500 شغل

:: تخصیص بودجه‌های اشتغال با گرایش تعاون در سال ٩٦

:: ظرفیت اشتغال تا 170 نفر در شرکت برفره

:: 55.9 درصد اشتغال جدید در بخش خدمات

:: وام 500 هزار تومانی ویژه دانشجویان دکتری

:: دارندگان مدال افتخار صادرات مشاور وزیر صنعت

:: تلاش ویژه به آموزش زنان در کشور