Fa | Ar | En  

نحوه استخدام معلمان حق‌التدریس بدون آزمون

تاریخ نشر خبر :27 مهر 1396rss

 نحوه استخدام معلمان حق‌التدریس بدون آزمون و تایید صلاحیت حرفه‌ای چگونه باید باشد؟

نویدادهم گفت: افرادی که هم اکنون به صورت نیروی حق‌التدریس فعالیت می‌کنند متناسب با نیاز آموزش و پرورش نیستند و نیاز ما در رشته‌ها و مناطقی است که این افراد نمی‌توانند به خوبی به آنها پاسخ دهند.

به گزارش افکارنیوز، مهدی نوید ادهم  در رابطه با جذب معلمان حق التدریس اظهار کرد: اعضای شورای عالی آموزش و پرورش در جلسه اخیر خود نسبت به مصوبه جدید مجلس در زمینه استخدام نیروهای حق‌التدریس که کلیات آن به تصویب رسید گله‌مند بودند.

وی افزود: شورای عالی آموزش و پرورش از ریاست مجلس، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات و نمایندگان تقاضا دارد با توجه به نقش اساسی معلم در فرایند یاددهی و یادگیری و به ویژه نقش معلم در تحقق رسالت سنگین سند تحول بنیادین از تصویب این طرح خودداری کنند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: نمایندگان مجلس حداقل به آموزش و پرورش اجازه دهند تا علاقمندان به استخدام در این وزارتخانه را پس از تایید صلاحیت‌های حرفه‌ای و کسب حداقل نمرات لازم جذب کند و معلمان حق‌التدریس نیز باید این مراحل را طی کنند.

نویدادهم ادامه داد: افرادی که هم اکنون به صورت نیروی حق‌التدریس فعالیت می‌کنند متناسب با نیاز آموزش و پرورش نیستند و نیاز ما در رشته‌ها و مناطقی است که این افراد نمی‌توانند به خوبی به آنها پاسخ دهند.

وی تصریح کرد: معلم اصلی‌ترین مولفه تعلیم و تربیت است و باید از شایستگی‌ها و صلاحیت‌های حرف‌ای لازم برخوردار باشد و نمی‌توان افرادی را بدون آزمون و تایید صلاحیت‌های حرف‌ای استخدام کرد.


:: پرداخت وام اشتغالزایی به روستائیان از ابتدای سال 96

:: 700 هزار مسکن مهر در سال 93 تحویل می‌شود

:: جزئیات فیش حقوقی کارکنان دولت

:: فراخوان بعدي جذب هیئت علمی در دانشگاه پيام نور؛ در سال 94

:: جهت گیری صحیح دولت در بحث اشتغال

:: جذب نیرو در شهرداری های کردستان

:: اشتغال زایی با اعتبار حدود 258 میلیارد ریال در نکا

:: توسعه ٥١ درصدی تشکل های کارگری

:: سقف وام ۸۰ میلیون تومانی راه حل تازه در امر ازدواج جوانان

:: انتقاد از نحوه اخذ مالیات برارزش افزوده

:: سخنانی از مقام معظم رهبری: کارآفرینی؛ پیاده سازی یک ایده از رویا تاواقعیت

:: برنامه اشتغال - تجدید نظر بر رویکرد به توسعه و رشد