Fa | Ar | En  

نحوه استخدام معلمان حق‌التدریس بدون آزمون

تاریخ نشر خبر :27 مهر 1396rss

 نحوه استخدام معلمان حق‌التدریس بدون آزمون و تایید صلاحیت حرفه‌ای چگونه باید باشد؟

نویدادهم گفت: افرادی که هم اکنون به صورت نیروی حق‌التدریس فعالیت می‌کنند متناسب با نیاز آموزش و پرورش نیستند و نیاز ما در رشته‌ها و مناطقی است که این افراد نمی‌توانند به خوبی به آنها پاسخ دهند.

به گزارش افکارنیوز، مهدی نوید ادهم  در رابطه با جذب معلمان حق التدریس اظهار کرد: اعضای شورای عالی آموزش و پرورش در جلسه اخیر خود نسبت به مصوبه جدید مجلس در زمینه استخدام نیروهای حق‌التدریس که کلیات آن به تصویب رسید گله‌مند بودند.

وی افزود: شورای عالی آموزش و پرورش از ریاست مجلس، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات و نمایندگان تقاضا دارد با توجه به نقش اساسی معلم در فرایند یاددهی و یادگیری و به ویژه نقش معلم در تحقق رسالت سنگین سند تحول بنیادین از تصویب این طرح خودداری کنند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: نمایندگان مجلس حداقل به آموزش و پرورش اجازه دهند تا علاقمندان به استخدام در این وزارتخانه را پس از تایید صلاحیت‌های حرفه‌ای و کسب حداقل نمرات لازم جذب کند و معلمان حق‌التدریس نیز باید این مراحل را طی کنند.

نویدادهم ادامه داد: افرادی که هم اکنون به صورت نیروی حق‌التدریس فعالیت می‌کنند متناسب با نیاز آموزش و پرورش نیستند و نیاز ما در رشته‌ها و مناطقی است که این افراد نمی‌توانند به خوبی به آنها پاسخ دهند.

وی تصریح کرد: معلم اصلی‌ترین مولفه تعلیم و تربیت است و باید از شایستگی‌ها و صلاحیت‌های حرف‌ای لازم برخوردار باشد و نمی‌توان افرادی را بدون آزمون و تایید صلاحیت‌های حرف‌ای استخدام کرد.


:: بازگشت 14 هزار بیکار به کار

:: نخستین گردهمایی اشتغال در حوزه کشاورزی

:: حمایت از فنی و حرفه ای زیربنای اشتغال

:: برگزاری کنسرسیوم کسب‌وکارهای اینترنتی ایران

:: استخدام‌ مربوط به سال 94 حدود 15 هزار نفر مصوبه هیات وزیران دارد

:: اشتغالزایی برای 100 هزار خانوار

:: بازپرداخت تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار ۶ سال

:: بهبود اوضاع استخدام در اقتصادهای نوظهور

:: وعده ایجاد 185 هزار شغل صنعتی در سال 95

:: مستمری بیمه‌ بیکاری برای افراد فاقد کار

:: آمار بیکاری فارغ التحصیلان : از هر 100 نفر، 19 نفر بیکارند

:: ماموریت های جدید شورای عالی اشتغال